Pobjeda u derbiju kola u Županji

U 3. kolu naša je momčad gostovala kod jednog od favorita za prvo mjesto, ekipe Županje i uspješno prošla nezgodno gostovanje.

Druga liga Istok, 3. kolo:

ŽUPANJA-BELIŠĆE 58:67 (15:21, 12:18, 11:15, 20:13)

(Stjepanović 18, Mitrović 15 / Šarić 14, M.Soldo 12, Boras 11)

Županja i Belišće su jedni od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka ove sezone. Upravo ove dvije ekipe su se susrele u subotu u Županji u prvom pravom derbiju. Već od početka utakmice crveni iz Belišća su nametnuli svoj ritam i konstantno održavali vodstvo od 10-ak do 15-ak poena viška. Na poluvremenu Belišće je imalo vodstvo 27:39, koje je u trećoj još poraslo i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Domaćin je tek u zadnjoj četvrtini uspio smanjiti zaostatak, no ne toliko da ugrozi pobjedu Belišća. Četvorica dvoznamenkastih kod Belišća presudila su, Luka Šarić postigao je 14, Marko Soldo 12, Juraj Boras 10 te David Đolić 10 poena. Kod Županje, Ivan Stjepanović sa 18 poena prvi strijelac, dok je Josip Mitrović dodao 15

ŽUPANJA: Ivan Stjepanović 18, Josip Mitrović 15, Ivan Erslan 12, Luka Špehar 4, Bruno Bilić 4, Alan Mesić 4, Ivan Gvozdić 1, Luka Bušić, Kristian Kobaš, Anđelko Župarić, Arian Kovačević, Marin Tomić

BELIŠĆE: Luka Šarić 14, Marko Soldo 12, Juraj Boras 11, David Đolić 10, Zvonimir Blažević 8, Ante Soldo 7, Kristijan Preglej 3, Bruno Funtak 2, Domagoj Cerjak, Mislav Nađ, Luka Inić, Andrija Premec.