A2 liga: Pobjeda u Požegi

Seniori su zabilježili novu pobjedu i to na gostovanju u Požegi. Od prve minute od naših se košarkaša mogla vidjeti samo ozbiljnost, čvrsta obrana, organizirani napad i preciznost, što je i rezultiralo velikom prednošću već na kraju prve četvrtine (26:9). Domaći  košarkaši se nisu najbolje snašli u takvom ritmu, a Belišćani su to iskusno i znalački iskoristili te su otišli na poluvrijeme sa velikom prednošću (49:25).  Nastavak utakmice ponudio je presliku prvog poluvremena, nemoćnog domaćina i šuterski precizno Belišće, koje je na kraju dozvolilo domaćinu samo 55 poena na domaćem terenu, što mnogo govori o samoj utakmici i kakvu su obranu igrali košarkaši Belišća. Također treba napomenuti i 10 pogođenih trica (Vidaković 5, Hartman 2, Soldo 2, Gradinjan T. 1), koje su sve bile plod odlično odigranih akcija i lijepih asistencija. Kod domaćih najviše poena zabili su Pejnović 17 i Soldo 12, a kod Belišća Vidaković 22, Čamagajevac 14, Peternek 13 i Preglej 11.

Slijedeća utakmica na rasporedu je u subotu, 03.11.2012. od 19 sati kada u 3. kolu A2-lige ISTOK Belišćani ugošćuju ekipu Virovitice 1234.

KK Požega – KK Belišće 55:94 (9:26, 16:23, 18:25, 12:20)

POŽEGA: Todorović 3, Pejnović 17, T.Alerić 5, Rich, Milevoj 5, Plešić 2, I. Alerić 1, Bušić 4, Grgurić, Rosipal 2, Čališ 4, Soldo 12.

BELIŠĆE: T. Gradinjan 7, N. Gradinjan 2, Markota, Čamagajevac 14, Vidaković 22, Peternek 13, Hartman 8, Ikić, Preglej 11, Vezmarović, Dogan 7, Soldo 10.