B1: Belišće II – ŠK Vukovar 90:74

pozega-belisce04
Nino Gradinjan (4) – 23 poena protiv Vukovara.

U četvrtak, 28.02.2013. u Belišću je odigrana zaostala utakmica B1 lige iz 17. kola gdje su se susrele ekipe Belišća i Vukovara, a koje obje igraju van konkurencije sa mlađim igračima. Naši dečki su dobro otvorili utakmicu i uz veliku borbenost i zalaganje brzo došli do deset poena prednosti (21:11), ali gosti sa dvije trice i jedim polaganjem ponovno hvataju rezultatski priključak. Nakon toga Belišćani ponovno igraju angažirano i u obrani vrlo čvrsto, te nedozvoljavaju gostima otvorene šuteve i na poluvrijeme odlaze sa 14 poena prednosti (50:36). U drugom poluvremenu ista slika iz prvog dijela, izuzetno raspoloženi domaćini koji dobrom kolektivnom igrom u jednom trenutku dolaze i do najveće prednosti na utakmici, a koja je iznosila +26 koševa za Belišćane. U par navrata, gosti postavljaju zonu, ali naši dečki se na tu vrstu obrane dobro snalaze i mirno privode utakmicu kraju, što je, na neki način bio revanš Vukovarcima za poraz iz prvog dijela prvenstva. Kod domaćih najraspoloženiji su bili Nino Gradinjan (23), i Marko Mikulić (20), a kod Vukovaraca Madžar (28) i Kovačević (21.)

U slijedećem kolu naši dečki su slobodni, a već u slijedećem gostuju u Iloku.

KK Belišće II – ŠK Vukovar 90:74 (29:22, 21:14, 17:16, 23:22)

KK Belišće II: Petovari, A. Soldo 2, N. Gradinjan 23 , Tomić, Aničić 2, Ljutak 10, Ikić 13, Mikulić 20, Peterzdorfer 2, Šimun, Vezmarović 12, T. Gradinjan 6.

ŠK Vukovar: Madžarac, Pravdić 8, Kapović 10, Knežević, Ragač 2, Duspara 5, Madžar 28, Mojziš, Kovačević 21, Pejaković.