B1-liga: Prva pobjeda borbenih Belišćana

U petom kolu, druga ekipa Belišća je ugostila KK Orahovicu. Nakon lošeg otvaranja utakmice kada su gosti poveli 7:0, mladi igrači Belišća pogađaju 7 trica za redom i preokreću početno vodstvo u svoju korist koje nisu ispustili do kraja utakmice. Na poluvremenu je na semaforu svijetlilo 37:30 za domaće. Drugo poluvrijeme Orahovčani otvaraju sa zonskom obranom, ali Belišćani se ovoga puta nisu uplašili te su nastavili sa dobrom i borbenom igrom iz prvog poluvremena, a razlika je samo rasla. Koliko su Belišćani željeli doći do prve pobjede, moglo se vidjeti u posljednjoj četvrtini kada je već utakmica bila odlučena, kako se igrači bacaju za svakom loptom na sredini terena. Ako pristup bude ovakav i u slijedećim utakmicama, biti će još puno pobjeda na kontu mladih Belišćana. Kod gostiju se najviše istakao Radaković 19 i Nekić 14, a kod domaćina najraspoloženiji su bili Lipovac 17, Bosanac 12, Soldo 11, Vezmarović 10 i Petersdorfer 10. Već u slijedećem kolu kada naša ekipa gostuje u Vukovaru, očekujemo da će ponoviti ovakvu dobru i borbenu igru, te upisati nove bodove.

KK Belišće II – KK Orahovica 77:54 (19:17, 18:13, 22:11, 18:13)

BELIŠĆE: Soldo  A. 11., Šimun, Tomić 7, Ivić 3, Aničić, Ungar, Ikić 4, Lipovac 17, Petersdorfer 10, Bosanac 12, Vezmarović 10, Ljutak 2.

ORAHOVICA: Radojčić 12, Radočaj 2, Njirati M, Radočaj, Nekić 14, Andrić 2, Jambrešić, Broš, Puljak 5, Radaković 19.