Belišće-Borovo 75:67

1kolo2.kolo: BELIŠĆE-BOROVO 75:67 (23:19,15:21,16:14,21:13)

Teže od očekivanog crveni su ostvarili domaću pobjedu. Gosti su bolje otvorili utakmicu i vrlo brzo poveli 0:7, tako da se čekalo pune dvije minute da bi domaći dečki postigli poen, koji su djelovali indisponirano i pomalo dekoncentirano. No, malo po malo uspostavili su ravnotežu i sa nekoliko kontri i trica uspijeli prvu četvrtinu riješiti u svoju korist. Ekipa Borova nametnula je svoju igru od prve minute i Belišćani su teško nalazili riješenja u obrani za goste, a ponajviše problema u prvom poluvremenu domaćima je zadavao Dražen Pejić, koji je postigao nekoliko koševa u nizu i uspješno uhvatio nekoliko skokova u napadu. Previše izgubljenih lopti i nedovoljno riješenja u napadu koštali su crvene minusa na kraju prvog poluvremena i treneru Kataleniću ostalo jedino da ekipu razbudi u svlačionici.
Nešto bolje ušli su u drugo poluvrijeme domaći igrači, no opet su sa nekoliko izgubljenih lopti dozvolil gostima da se i u nekim trenucima odlijepe na 4-5 razlike. No, pred kraj treće četvrtine domaći su krenuli na sve ili ništa i sa zonskim presingom gostima su uzeli nekoliko lopti i uveli utakmicu u egal, za završnu četvrtinu. Vidjelo se tada da igrači Borova polako gube snagu, dok su domaći odličnom obranom utakmicu potpuno okrenuli u svoju korist. Marko Soldo zabio je tri važne trice u zadnjoj četvrini, pridružio mu se Marko Mikulić sa svojih nekoliko prodora i asistencija, dok je Kristijan Preglej asistencijama iskoristio gostujuća udvajanja i to je bilo dovojno da bodovi ostanu u Belišću.
Marko Soldo sa 21 poeom bio je prvi strijelac utakmice, Marko Mikulić dodao je 17 poena i 7 asistencija, sve bolji Bruno Funtak postigao je 11 poena i 6 skokova, a kapetan Kristijan Preglej bio je u znaku broja osam, 8 poena, 8 skokova i 8 asistencija. Goste su predvodili Bekavac i Pejić, svaki sa po 15 poena.

Slijedeće kolo Belišćani igraju u Osijeku protiv ekipe Vrijednosnice Darda, vjerojatno u nedjelju.

BELIŠĆE: Soldo 21, Z.Blažević, N.Gradinjan, T.Gradinjan 12, Vidaković 2, D.Blažević 4, Cerjak, Mikulić 17, Preglej 8, Nađ, Funtak 11, Ljutak.

BOROVO: Brocić, Đerić, Madžar 4, Bobinac 6, Knežević, Bekavac 15, Rajšić 4, Komadina 10, Pejić 15, Kapović 11, Pušić 2.