Belišće – Čakovec 73:65

Soldo01
Marko Soldo (sa loptom) – 26 poena od čega 6 trica.

Prva pobjeda je upisana! Naši su košarkaši pred ugodno popunjenim tribinama dvorane u Belišću savladali goste iz Čakovca i tako upisali prvu pobjedu u kvalifikacijama. Iako otvaranje utakmice nije počelo kako je naša ekipa očekivala, a razloge možemo potražiti u imperativu prve pobjede i velikoj želji za pobjedom, kako se četvrtina bližila kraju tako su i dečki pokazivali ono što najbolje znaju, no gosti su na kraju dobili prvu četvrtinu 18:22. U drugoj četvrtini gosti se nisu najbolje snašli na našu agresivnu obranu, što je naša ekipa iskoristila na najbolji mogući način i sa nekoliko brzih kontri i pogođenh šuteva pobjegla gostima na +7 na poluvremenu. Otvaranje drugog dijela protiče opet u znaku naše ekipe, koja je sa pogođenim tricama, prije svih Marka Solde, koji ih je postigao jučer čak 6, gostima nije dozvolila da se vrate u utakmicu, dok gosti nisu uspijeli naći riješenja u napadu. U zadnjoj četvrtini gosti su zaostajali i preko 20 poena za našom ekipom, što je malo dovelo i do nepotrebnog opuštanja u našoj ekipi, pa su gosti na kraju uspijeli ublažiti poraz. Našu ekipu predvodio je Marko Soldo sa 26 poena, od čega 6 trica, a vrlo dobro su ga pratili Marko Mikulić sa 15 i Marko Bušić sa 14 poena, dok je kod gostiju Pustić postigao 17, a Novak 13 poena. Svakako treba pohvaliti publiku, koja je u dvoranu došla u velikom broju i koja je u ovoj utakmici uvelike pomogla našoj ekipi da lakše dođe do pobjede, što je još jedan pokazatelj da se oko našeg kluba stvorila pozitivna klima, velika želja za dobrim rezultatima i želja za još jačom promocijom košarke na ovim prostorima jer slijedeće godine klub slavi jubilarnih 40 godina postojanja, a ovi rezultati i klima su odličan temelj da se ta obljetnica zabilježi kako i dostoji našem klubu. Trener i igrači se ovim putem zahvaljuju svima koji su bili u dvorani i dali im podršku, sa nadom da će i na slijedećim utakmicama biti u ovakvom broju i pomoći našoj ekipi. Našim dečkima u srijedu slijedi put u Šibenik, gdje će u četvrtak odigrati utakmicu sa domaćom ekipom, ujedno i prvim favoritom za osvajanje prvog mjesta.

KK Belišće – KK Čakovec 73:65 (18:22, 25:14, 18:14, 12:15)

BELIŠĆE: A.Soldo, Ikić, M.Soldo 26, Čamagajevac, Vidaković, N.Gradinjan, Markota 2, Mikulić 15, Preglej 9, Vezmarović 2, Bušić 14, Dogan 5.

ČAKOVEC: Horvat 6, M.Novak 13, Prprović 7, Terek 3, Kranjčec 9, Pustić 17, Lepen 9, Golik, Biševac 1, N.Novak, Drk.