Belišće – Šibenik 69:100

Mikulic01
Marko Mikulić i sa ozlijeđenim skočnim zglobom najbolji kod domaćina.

Nažalost ništa od iznenađenja jučer u Belišću. Gosti iz Šibenika opravdali su ulogu favorita i novog prvoligaša, iako su došli u Belišće bez prvog centra Grgata. Samo uvodnih 7-8 minuta proteklo je u neizvjesnosti, u kojima je naša ekipa pružala otpor gostima. Već druga četvrtina pokazala je da će naša ekipa teško doći do pobjede, pošto su gosti gotovo sve greške naše ekipe kažnjavali sa poenima, ponajviše iz reketa. Naša ekipa u prvom poluvremenu nije imala previše raspoloženih igrača, osim Marka Mikulića, nitko nije uspio zaprijetiti ozbiljnije gostima. Početkom drugog poluvremena naša se ekipa malo razbudila, postigla neke lake poene, ali sa druge strane nije uspijela obranu zadržati na nivou što je rezultiralo samo neriješenim rezultatom u trećoj četvrtini. Zadnji period igre treneri su iskoristili da pruže priliku u nekim igračima koji su do sada manje igrali, a u tom periodu opet su se bolje snašli gosti koji su svoju prednost samo povećali do konačnih +31 u njihovu korist. Svakako treba naglasiti da je ekipa Šibenika imala odličan postotak ukupnog šuta, gotovo 60 posto, od čega 10 trica i samo tri promašena slobodna bacanja,a ujedno su se i svi igrači gostiju upisali u strijelce, za razliku od naše ekipe koja je promašila 12 slobodnih bacanja, pa je bilo teško za očekivati neki povoljniji rezultat u ovoj utakmici. Prvi strijelac naše ekipe, a ujedno i same utakmice, bio je Marko Mikulić, koji je jučer zaslužio samo pohvale. Igrao je pod bolovima, zbog ozljede zarađene u Čakovcu, ali je dao sve od sebe i odigrao gotovo 35 minuta, u koje je ugradio 24 poena, a jedini dvoznamenkasti u našoj ekipi još bio je Goran Vidaković sa 10 poena. Goste su predvodili Mišić sa 19, Šamadan sa 17 i Vukičević sa 14 poena. Naša ekipa ovim porazom pala je na treće mjesto, gdje će po svemu sudeći i ostati, a zadnja utakmica na rasporedu je u petak 10.05.2013 od 18:45 sati u Zagrebu protiv Hermes Analitice.

KK Belišće – GKK Šibenik 69:100 (17:22, 19:33, 21:22, 12:23)

BELIŠĆE: Ivić, Ikić 2, M.Soldo 6, Čamagajevac 9, Vidaković 10, A.Soldo, Markota 5, Mikulić 24, Preglej 6, Vezmarović, Dogan 7.

ŠIBENIK: Junaković 7, Škorić 8, Mišić 19, Bašić 11, Blaće 8, Vukičević 14, Sandrić 8, Šamadan 17, Kalpić 6, Badžim 2.