Belišće – Škrljevo 90:73

Preglej skok
Kristijan Preglej u skoku

Fantastična pobjeda naših seniora i skok na drugo mjesto!

U odličnoj atmosferi koju su napravili domaći navijači, kojih je jučer bilo oko 400, naša ekipa upravo njihovim navijanjem ostvarila je vrijednu pobjedu nad gostima iz Škrljeva i to onoliko koliko im je i bilo potrebno kako bi zasjeli na drugo mjesto. Ovakva se atmosfera nije vidjela već godinama u Belišću, još od vremena kada se igrala jedinstvena liga. Košarka se definitivno vratila u naš grad, publika, koja je od utakmice do utakmice sve brojnija, doslovno nosi našu ekipu u svakoj domaćoj utakmici pa i onda kada je naša ekipa u minusu, kao što je bio slučaj jučer. Nešto lošiji početak utakmice i bolje otvaranje gostiju kao da je unio malu nervozu u našu ekipu, ali dečki nisu dozvolili gostima da već na početku odu na veću razliku pa je tako prva četvrtina završila u egalu, da bi druga potpuno pripala gostima koji su na poluvrijeme otišli sa 7 poena prednosti. No, tada kao da je neka druga momčad izašla iz naše svlačionice. Naši dečki doslovno su ginuli na terenu jedan za drugog, a plod odlične obrane bili su otvoreni šutevi, brze kontre i atraktivni potezi. Gosti kao da su ušli u domaći mlin i nikako nisu uspjeli naći adekvatno riješenje kako bi zaustavili domaće napade pa se tako naša ekipa potpuno vratila iz minusa te čak i došla u vodstvo od 4 poena. Tada je uslijedilo furioznih zadnjih 10 minuta igre u kojoj je naša ekipa odigrala odličnu obranu, ostavila goste na samo 16 poena, a strijelci su u napadu odradili svoje. Trice, ulazi, kontre… dio je to repertoara koji je naša ekipa ponudila svojim navijačima. Imala je naša ekipa također na umu da su se gosti u tri od svoje četiri utakmice vraćali i iz većeg minusa nego je to bio slučaj jučer pa su tako posebno obratili pažnju na taj detalj, no ovoga puta drugo poluvrijeme igrala je samo naša ekipa i tako nošena fantastičnom publikom dobila drugo poluvrijeme sa uvjerljivih 56:32. Dvije minute prije kraja naša ekipa ostvarila je prednost od 10 poena, što mi je bilo dovoljno za preuzimanje drugog mjesta, što je potvrdila iskusnim napadima i mirnim riješenjima. U našoj ekipi ponovno je najbolji strijelac bio Marko Soldo sa 23 poena, 5 skokova i 4 asistencije, no svakako treba pohvaliti i ostale dečke. Marko Mikulić izluđivao je goste svojim ulazima pod koš, na kraju 18 poena i 4 ukradene lopte, Hrvoje Čamagajevac odigrao je utakmicu kao iz svojih najboljih dana sa 17 poena i 6 asistencija i iskusnim vođenjem ekipe kada je to bilo najpotrebnije i sa Kristijanom Preglejom, koji je postigao 15 poena i 12 skokova, činio dvojac koji je svojim iskustvom izludio goste u drugom dijelu. Posebno treba pohvaliti kapetana Kristijana Pregleja, koji od početka kvalifikacija igra gotovo 40 minuta po utakmici, bez poštede vodi borbu sa suparničkim centrima, a uz to i odlično kordinira obranom, što rezultira i velikim brojem skokova. Reklo bi se da je Kristijan kao vino, što stariji to bolji! Treba spomenuti i vrlo dobre role Gorana Vidakovića, koji je postigao 10 poena i 5 skokova i Marka Bušića sa 7 poena, koji su također bili dio odlične obrane u drugom dijelu, a svojim poenima pridonijeli vrijednoj pobjedi. Kod gostiju najviše poena postigao je Troskot i to 25 te Salamun 20. Ovom pobjedom naša ekipa učvrstila je drugo mjesto sa 3 pobjede i dva poraza te im sada slijede dva tjedna da se dobro odmore, pošto je ovo bila treća utakmica u 10 dana te što bolje spreme za 04.05. i gostovaje u Čakovcu. U svakom slučaju jedno je vrlo jasno: Košarka se u punom sjaju vratila u Belišće i u ovom trenutku lijepo je biti igrač i navijač KK Belišća!

KK BELIŠĆE – KK ŠKRLJEVO 90:73 (17:17, 17:24, 27:16, 29:16)

BELIŠĆE: T.Gradinjan, Ikić, Soldo 23, Čamagajevac 17, Vidaković 10, N.Gradinjan, Markota, Mikulić 18, Preglej 15, Vezmarović, Bušić 7, Dogan.

ŠKRLJEVO: Palčić, Lipovšćak 8, Salamun 20, Azić 4, Amančić, Troskot 25, Grbić 4, Zorić 2, Bobanović, Modić 8, Perić, Velčić 2.