Blitzkrieg crvenih u dvije minute za pobjedu u derbiju

Bio je ovo pravi derbi prvog dijela sezone, a utakmica je opravdala sva očekivanja.

Druga liga Istok, 4. kolo:

Belišće – Županja 64:60 (19:22, 12:12, 14:12, 19:14)

(Šarić 25, Preglej 10 / Maskaljević 17, Stjepanović 13, Benković 13)

Veliki je žal ostao što se ova utakmica nije mogla uživo pogledati. Bio je ovo derbi u svakom pogledu, jako dobra utakmica, bez obzira na manji broj poena. Obje su ekipe bile bez svojih ponajboljih igrača, naša ekipa bez Zvonimira Blaževića, Županja bez Vuka Lazića, no i takvi su pružili igru dostojnu derbija.

Gosti su nešto bolje otvorili utakmicu, željni nastavka pobjedničkog niza, ali i sa željom da nam uzvrate za onaj bolan poraz u Kupu, kada su imali sve u svojim rukama. Nisu znali na početku da ih čeka gotovo ista sudbina.

Naša se ekipa dosta mučila u napadu prvo poluvrijeme, vanjski šut je bio nemoguća misija za naše momke, koji su za gostima zaostajali na poluvremenu tri poena. Vidjelo se već na kraju poluvremena da će ovo biti neizvjesna utakmica do samog kraja, što je i potvrdila igra iz drugog dijela.

Niti jedna ekipa nije znala iskoristiti greške protivnika i značajnije se odvojiti pa se gotovo cijelo drugo poluvrijeme igralo koš za koš. Obje su ekipe u nekoliko situacija mogle riješiti pitanje pobjednika, no nije bilo koncentracije pa bi se stvari vrlo brzo vraćale na početno stanje i tako sve do finiša utakmice.

Gosti su na nekih tri minute prije kraja napravili mini seriju, sa kojom su vezali dvije trice i jednu dvicu te pobjegli na 52:60, nešto više od dvije minute prije kraja. Činilo se tada da će pobjeda otići na njihovu stranu, prije svega zbog i dalje lošeg šuta naše ekipe, nekoliko promašenih zicera i loše koncentracije u obrani. I onda se nakon time-outa naše ekipe dogodilo neko čudo…

Prvo je Luka Šarić vezao pet poena, a onda je ušla i trica Domagoja Cerjaka i rezultat je bio 60:60 za minutu igre. Uz sve to, naši su dečki odigrali dvije odlične obrane u kojima gostima nisu dozvolili niti da upute šut i u tim trenucima smo bili bliži pobjedi. Gosti su nakon toga prekršajima pokušali spasiti stvar, no sa četiri bacanja (Preglej dva, Šarić i Cerjak po jedno) riješili smo pitanje pobjednika. Fantastična serija od 12:0 bila je dovoljna za preokret i pobjedu!

Luka Šarić je bio naš prvi strijelac sa 25 poena, dok je kapetan Kristijan Preglej upisao 10 poena, uz odličnu igru u obrani. Nikako ne smijemo zaboraviti niti zasluge Domagoja Cerjaka, koji je odigrao odličnu obranu na najboljem igraču gostiju, Patriku Maskaljeviću, koji je postigao “samo” 17 poena.

BELIŠĆE: Šarić 25, Preglej 10, Boras 8, Đolić 8, Cerjak 7, Zgonjanin 4, Gradinjan 2, Mikulić, Weber, Inić, Nađ, Ament

ŽUPANJA: Maskaljević 17, Stjepanović 13, Ilija Benković 13, Mitrović 7, I. Gvozdić 5, Bilić 3, Labrtić 2, Mesić, Bošnjak, M. Gvozdić.

Slijedeće kolo našu ekipu čeka utakmica protiv Rekord Tima u Oriovcu.