Cedevita i Split idu dalje, Belišćani odlični treći!

Rezultati 5.kola:

MLADOST-CEDEVITA 43:93 (13:17,14:21,6:27,10:28)

Igrači Cedevite potpuno su deklasirali svog protivnika u svim segmentima igre. Sve četvrtine pripale su vitaminima i konačan rezultat realan je pokazatelj odnosa snaga na terenu.

MLADOST: Tatović 6, prlić 7, Kiš 3, Markanović 1, Mufić, Rukavina, Masnel 2, Šimunović, Kahrić 6, Videk, Lovrenović, Galić 18.

CEDEVITA: Plavetić 2, Mehdić 11, Jonjić 7, Landeka 4, Lukačić 6, Farkač 6, Škarica 6, Bičanić 8, Križanac 6, Vuković 12, Parlov 20, Vukušić 5.

DUBRAVA-BELIŠĆE 67:75 (11:22,17:14,24:16,15:23)

Domaća ekipa odigrala je odličnu utakmicu i savladala ekipu Dubrave za odlično treće mjesto na ovoj poluzavršnici. Krenuli su Belišćani odlučno i kontrolirano i već nakon deset minuta stekli dvoznamenkastu prednost. Do poluvremena Dubrava je uspjela malo smanjiti zaostatak i vidjelo se da će to biti neizvjesna utakmica do samog kraja. Presingom su drugo poluvrijeme otvorili igrači u žutim dresovima i time nisu dozvolili puno prostora domaćim igračima, što je na kraju rezultiralo neriješenim rezultatom na kraju treće četvrtine. No, da pobjeda ipak ostane u Belišću pobrinuli su svi igrači na terenu i sa nekoliko trica i kontri prelomili utakmicu u svoju korist i ostvarili vrijednu pobjedu.

DUBRAVA: Maloča 14, V.Kos 4, Đurinec, Tišma 18, Givić 15, F.Kos 7, Šulić 3, Grabovac, Prelec, Vlahovec 6, Cvitanović, Boroš.
BELIŠĆE: Budić, Rosić 3, Korpar 5, Branković 17, Funtak 34, Krišković, Mikulić 3, Šimić, F.Maravić 11, N.Maravić, Vicić 2.

Rezultati 4. kola:

BELIŠĆE-SPLIT  49:76 (10:17,7:19,22:17,10:23)

Mladići trenera Koprivnjaka dobro su otvorili današnju utakmicu te nisu dozvolili Splićanima da se značajnije odvoje, no ulaskom u drugu četvrtinu koncentracija im je malo popustila i gosti su to iskoristili i vrlo brzo stvorili značajniju prednost. Domaći dečki nikako nisu uspjeli pronaći put do koša što je rezultiralo sa samo 7 postignutih poena.
Kao da ih je poluvrijeme malo trglo pa su u nastavku proigrali i malo po malo smanjili razliku na 10-ak poena. Kada su trebali još malo stisnuti papučicu gasa, gosti su im sa presingom ukrali nekoliko lopti i povećali koš razliku.
U zadnjih nekoliko minuta jedan i drugi trener dali su svim dečkima šansu, tako da usprkos porazu, domaća ekipa mora biti zadovoljna svime prikazanim.
Dečki sutra imaju šansu u zadnjem kolu popraviti svoj plasman protiv ekipe Dubrave.

CEDEVITA-DUBRAVA 79:65(18:16,16:13,17:19,28:17)

Ekipa Cedevite upisala je novu pobjedu u svom gradskom derbiju. Ključnu prednost vitamini su ostvarili u zadnjem periodu, kojeg su dobili sa 11 razlike i time učvrstili prvo mjesto.

CEDEVITA: Plavetić, Mehdić 6, Jonjić, Landeka 2, Lukačić 16, Farkač 14, Škarica 12, Bičanić 2, Križanac, Vuković 10, Parlov 10, Vukušić 7.

DUBRAVA: Maloča 13, V.Kos, Đurinec, Tišma 21, Givić 9, F.Kos 7, Šulić 9, Grabovac, Prelec, Vlahovec 4, Cvitanović 2, Boroš.

Rezultati 3. kola:

SPLIT-CEDEVITA 78:82 (19:16,19:18,16:19,24:29)

SPLIT: Matković, Gizdavčić 28, Maršić, Ljubić 7, Barać, Andrijašević 2, Imrčen, Smajo 11, Fulgost 10, Biljak 10, Šarić 10, Goreta.

CEDEVITA: Plavetić, Mehdić 6, Jonjić, Landeka, Lukačić 18, Farkač 8, Škarica 12, Bičanić 2, Križanac, Vuković, Parlov 24, Vukušić 12.

DUBRAVA-MLADOST 85:68 (15:12,28:15,18:21,24:20)

DUBRAVA: Miličević, Maloča 15, V.Kos, Đurinec 2, Tišma 24, L.Kos 10, Givić 4, Grabovac, Prelec 8, Vlahovec 9, Cvitanović 9, Boroš 4.

MLADOST: Markanović 3, Tatović 8, I.Rukavina, Masnel, Kiš, J.Rukavina, Mufić 8, Videk, Kahrić 9, Prlić 17, Lovrenović 15, Galić 8.

Rezultati 2. kola PH za mlađe kadete:

MLADOST ZG-SPLIT 32:79
CEDEVITA-BELIŠĆE 100:44

KK CEDEVITA-KK BELIŠĆE 100:44

Danas su mlađi kadeti Belišća odmjerili snage s KK Cedevitom.Prilika da se okušaju s ponajboljom selekcijom u svome godištu.
Početak udakmice je bio dosta nervozno otvoren s obje strane tako da je u prvih pet minuta rezultat bio 8:5 za Cedevitu, a prva četvrtina završava sa ugodnih 28:10 za Cedevitu s obzirom na razliku kvalitete.
U drugoj četvrtini se Cedevita odvaja na 20, pa i 30 poena razlike. Do kraja utakmice gosti iz Zagreba se odvajaju sve više i utakmicu završavaju 100:44.
Čestitke svim dečkima obje ekipe posebno Belišćanima, više od toga nije se moglo.
U slijedećoj utakmici protiv Splita je prva stepenica do završnice, od dvije. Druga je Dubrava.
Danas je dan odmora, te onda Split.
Dečki sretno!

KK CEDEVITA: Plavetić 9, Mehdić 5, Jonjić 2, Landeka 6, Lukačić 15, Farkač 12, Škarica 9,
Bičanić 2, Križanac 2, Vuković 15, Parlov 13, Vukušić 10

KK BELIŠĆE: Budić, Polanc, Korpar , Rosić , Branković 7, Krišković, Funtak 23, Mikulić 8, Šimić, F. Maravić 2, N. Maravić , Vicić 4

KK “MLADOST”-KK “SPLIT“ 32 : 79

Mladi košarkaši Splita upisali su i drugu pobjedu na turniru. Ovoga puta bili su još uvjerljiviji nego prvog dana i Mladostašima nisu ostavili nikakvu nadu za povoljnim rezultatom.

KK MLADOST: Kiš,Tatović, Markanović 5 , Prlić 5, Rukavina 2, Mufić , Šimunović, Kahrić 2 ,
Lovrenović 11, Galić 7, Videk,

KK SPLIT: Matković 2, Gizdavčić 16, Maršić 5, Ljubić 2, Barać 6, Andrijašević 2, Omrčen 12, Draganja, Smajo 8, Fulgost 4, Biljak 13, Šarić 9