Crveni se sa 114 poena iskalili na Borovu i uzvratili za poraz iz prvog dijela

Naši su seniori ostvarili uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Borova.

DRUGA LIGA ISTOK, 12.KOLO:

Borovo-Belišće 68:114 (10:34, 20:24, 14:30, 24:26)

(Vuk Lazić 16, Vuković 13 / Šarić 22, Weber 21)

Dugo smo čekali jednu ovakvu utakmicu u kojoj će naši seniori otpustiti neke kočnice koje imaju i doći do uvjerljive pobjede. Nastradalo je Borovo sada, a uz uvjerljivu pobjedu, naši su momci debelo naplatili bolan poraz od ove ekipe iz prvog dijela sezone. Treba reći da nam je dosta posao olakšalo i ne igranje najboljeg igrača lige, Vladana Lazića, zbog ozljede, no trebalo je ubaciti 114 poena i u takvom odnosu snaga.

Konačno su se naši momci rastrčali po terenu, držali visok tempo gotovo cijelu utakmicu, ali i pokazali zavidnu dozu preciznost. Već nakon prvih deset minuta bilo je jasno u kojem smjeru ide utakmica. Visokih +24 usmjerilo je utakmicu, a na poluvremenu je već rezultat bio 30:58.

U trećoj četvrtini naši su momci ponovno bili napadački raspoloženi, gdje su ubacili 30 poena, slična je situacija bila i u posljednjoj četvrtini pa je jasno svima koji nisu gledali utakmicu, da popuštanja u tempu nije bilo.

Na kraju visokih +46, za bitno popravljanje raspoloženja nakon poraza od Županje u prošlom kolu.

Luka Šarić je bio naš prvi strijelac sa 22 poena, dok je poen manje, 21, ubacio Erik Weber.

BELIŠĆE: Luka Šarić 22, Erik Weber 21, Domagoj Cerjak 17, Mihael Mamić 17, Ivo Vincetić 13, Dominik Greganović 12, Matej Gerber 6, Kristijan Preglej 4, David Đolić 2.

U slijedećem kolu u Belišće dolazi ekipa KA Osijek, a utakmica se igra u subotu 04.02. u 19:00.