Dva lica, dva različita poluvremena, ali ipak slatka pobjeda u derbiju

Naši su košarkaši uspješno odradili prvi pravi i jedini derbi ove sezone protiv do sada neporaženog Đakova.

DRUGA LIGA ISTOK, 16.KOLO:

BELIŠĆE-ĐAKOVO 80:75 (28:13, 25:20, 13:20, 14:20)

(Preglej 17, Blažević 16 / Škrinjarić 25, Hrkač 14)

U ugodno popunjenoj našoj dvorani odigrao se pravi ovosezosnki derbi i utakmica vrijedna gledanja i praćenja. Prava je šteta što je ovakvih utakmica izuzetno malo u sezoni i što su svi ljubitelji košarke zakinuti za više ovakvih utakmica…

Odlično su naši igrači otvorili utakmicu. Odličnom i čvrstom igrom u obrani, te organiziranim i kontroliranim napadima od početka utakmice radili razliku. U tim uvodnim trenucima gosti nisu imali ideje kako zaustaviti napade naše ekipe, a kako je vrijeme odmicalo, naša je igra bila sve bolja i bolja te oku ugodna. Već nakon prvih deset minuta imali smo visokih +15, na što gosti ni u drugoj četvrtini nisu imali odgovor i u tim su trenucima izgledali kao razbijena vojska. Pogotovo su sva detalja iz prvog dijela bila upečatljiva, a to su dva vodstva od čak 26 i 25 razlike (45:19 te 51:26). Na poluvrijeme se otišlo sa okruglih +20 (53:33).

I onda se u drugom dijelu dogodio potpuni obrat na terenu, koji je samo začarao ovaj derbi. Naši su momci gotovo pa sve prosuli u nastavku utakmice i sve ono odlično odrađeno u prvih dvadeset minuta. Koncentracija je popustila na obje strane terena, gosti su se razbudili, počeli pogađati vanjske šuteve, malo podigli agresiju u obrani i prednost sa poluvremena se malo po malo počela topiti. Dobili su gosti treći period 20:13 i tu se polako uvukla i nervoza u našu ekipu, a i umor je polako činio svoje, s obzirom na veliko trošenje u prvom poluvremenu.

Gosti su u posljednjoj četvrtini utakmicu potpuno uveli u neizvjesan tok. Naša je momčad redala neiskorištene napade, a gosti poene i utakmica je otišla u potpuno drug smjer. Da situacija po nas bude gora, pred kraj utakmice nezgodnu ozljedu koljena je zaradio Juraj Boras, koji je morao napustiti igru. U toj situaciji, zaredali smo sa nekoliko izgubljenih lopti, koje su gosti lagano pretvarali u poene i u zadnju se minutu ušlo sa minimalnim vodstvom naše ekipe 76:75. U našem slijedećem napadu prvo je Luka Šarić napadačkim skokom nakon promašaja kapetana Kristijana Pregleja, ubacio dvicu za 78:75, gosti su promašili svoj napad, a onda nakon prekršaja, Zvonimir Blažević iz slobodnih bacanja odveo našu ekipu do pobjede 80:75.

Ovom pobjedom, na Istoku više nema neporaženih momčadi. Tablica zbog dosta zaostalih utakmica izgleda prilično nepregledno, a naša je momčad trenutno ispred Đakova, sa istim omjerom, no zbog subotnje pobjede u minimalnoj prednosti.

Ono što nam slijedi je gostovanje u Slavonskom Brodu u subotu, kod ekipe Marsonije, od koje smo doživjeli jedini poraz ove sezone.

BELIŠĆE: Maravić, Mikulić, Greganović 2, Weber, Blažević 16, Preglej 17, Đolić 14, Šarić 10, Cerjak 2, Boras 11, Funtak 8

ĐAKOVO: Škrinjarić 25, Petrić, Mihovil Češkić, Matej Češkić 10, Čupić 2, Letica, Garvanović, Turalija 12, Hrkač 14, Karlović 12, Dragić, Jurić.