KK Vrijednosnice OS Darda – KK Belišće 94:99

Iako je ovo bila utakmica van konkurencije, naši su košarkaši morali dati sto posto svojih mogućnosti kako bi došli do pobjede, kako bi u što boljem raspoloženju dočekali derbi u sljedećem kolu protiv ekipe Borova.

Vidjelo se već u uvodnoj četvrtini da će ovo biti utakmica na puno poena, a prednost našoj ekipi donio je Toni Gradinjan tricom sa svoje polovice u zadnjoj sekundi prve četvrtine. Niti jedna ekipa nije uspijevala značajnije odvojiti se pa je tako poluvrijeme završili neriješenim rezultatom 52:52.
Drugo poluvrijeme naša je ekipa ušla nešto angažiranije i borbenije što je rezultiralo manjim brojem poena kod domaćina, i bilo je jasno da jedino takvom igrom mogu do pobjede. Tako su u zadnjem periodu odgovornost preuzeli oni stariji i iskusniji i nekoliko minuta prije kraja naša se ekipa odvojila na desetak razlike i utakmicu privela kraju, iako se mora priznati da je neizvjesnost trajala gotovo do samog kraja.
Kod domaćih najviše poena postigli su Šarac 24 i Ilić 20, dok su našu ekipu predvodili Kristijan Preglej sa 23 poena, Marko Soldo sa 20, David Đolić dodao je 19 i Toni Gradinjan 14.
Sljedeću subotu naša ekipa će u derbiju kola dočekati ekipu Borova, prošlogodišnjeg prvaka.

KK VRIJEDNOSNICE DARDA-KK BELIŠĆE 94:99 (25:28,27:24,19:20,23:27)

VRIJEDNOSNICE: Zagrajski 6, I.Vincetić 4, Šarac 24, Bušić 10, Bačić 7, Žulj 11, M.Vincetić 5, Ilić 20, Premec, Petrić 5, Grgić 2, Maskaljević

BELIŠĆE: Petovari, Blažević 14, N.Gradinjan, Soldo 20, Vidaković 7, Funtak, Markota, Đolić 19, T.Gradinjan 14, Preglej 23, Nađ 2.

U ranije odigranim susretima mlađi kadeti izgubili su u Belom Manastiru 54:41 dok su kadeti bili bolji na gostovanju kod KA Osijek 61:69.