Klinci: 15., 16. i 17. kolo

U 15. Kolu lige za dječake rođene 2001 i mladi Belišćani  su ugostili ekipu Tigrići iz Slavonskog Broda.

Brođani su ovoj ligi u borbi za prvo mjesto, i samim tim utakmica protiv KK Belišća dobiva na važnosti. Svaki bod je bitan do kraja lige, pa tako i ovo gostovanje u Belišću.

Belišćani otvaraju utamicu sa 7:2 i otvoreno pokazuju da će se voditi prava bitka na terenu. Poslije time-outa, Brođani postavljaju presing po cijelom terenu i sustižu vodstvo Belišćana, te krajem prve četvrtine vode 12:14. U drugoj se četvrtini i dalje vodi bitka za svaki koš, ali ipak Brođani povećavaju prednost na kraju prvog poluvremena na 28:33.

Nakon poluvremena se mali Belišćani bude i treću četvrtinu Belišće dobiva s pola koša razlike. U četvrtoj četvrtini se nastavlja prava borba za svaki koš. Promašeni ziceri i par presječenih lopti Belišćana, Brođani koriste za povećavanje vodstva i konačnu pobjedu rezultatom 67:74.

KK“BELIŠĆE“-ŠK“TIGRIĆI“ 67:74 (12:14, 16:19, 18:17, 21:21)

Za Belišće su nastupali:

Petrović, Rosić (2), Korpar (16), Branković (6), Vicić (4), Papišta, Funtak (22), Polanc, Tadić (2), Šimić, Maravić (15), Krog

U 16. Kolu lige za dječake rođene 2001 Beliščani  su gostovali u Vukovaru.

Početak za obje ekipe je bio nervozan ali se rezultatski nitko nije udaljio. Četvrtina završava neriješeno 16:16. U drugoj se četvrtini domaćini razigravaju na krilima učestalih pogrešaka Belišćana i na odmor odlaze s 10 poena više 36:26.

Početkom treće četvrtine se Belišćani bude i polako sustižu vodstvo domaćina na samo jedan poen zaostatka. U četvrtoj četvrtini se igra koš za koš,ali se domaćin počinje sredinom četvrtine odvajati i nepreciznost Belišćana dolazi do izražaja te domaćini mirno privode utakmicu kraju u svoju korist rezultatom 65:52.

HKK“VUKOVAR“-KK“BELIŠĆE“  65:52 (16:16, 20:10, 10:19, 19:7)

Ivoš, Branković (8), Petrović (4), Funtak (7), Krišković, Budić D., Rosić (11), Šimić (2), Maravić F. (18), Maravić N.(2), Budić K.

U 17. Kolu lige za dječake rođenih 2001 i mlađi KK Belišće je ugostilo Hrvatski Sokol iz Osijeka.

Još jedna utakmica sa ekipom iz „gornjeg doma“ na tablici je obećavala dobru predstavu. Tako je i bilo od samog početka. Za svaki su se koš dečki morali dobro potruditi i to na obje strane. Prvu četvrtinu Osječani dobivaju sa dva poena prednosti 8:10. Borba se nastavlja u drugoj četvrtini, i Belišćani tonu rezultatski još više, te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 22:27.

Drugo poluvrijeme Belišćani počinju odlučnije i sa više htijenja  te nadoknađuju zaostatak, pa i prelaze u vodstvo 40:35, prvenstveno dobrom obranom ali isto tako i vrlo dobrom realizacijom u napadu. U četvrtoj četvrtini prava borba za svaku loptu, za svaki poen. Rezultatski pritisak se osjeti sa obje strane i preciznost pada, a time i vrijednost svakog zabijenog koša je sve veća. Ipak su pred kraj utakmice Belišćani bili koncetriraniji i uspijeli sačuvati prednost iz treće četvrtine, koja se na kraju pokazala kao ključna za pobjedu Belišćana nad Hrvatskim Sokolom 47:44, i po drugi puta u ligi Belišće pobjeđuje Osječane.

KK“BELIŠĆE“-KA“HRVATSKI SOKOL“  47:44 (8:10, 14:17, 18:8, 7:9)

Ivoš, Rosić(5), Korpar (15), Petrović (2), Vicić (8), Budić K., Krišković, Špoljarić, Funtak (8), Šimić (1), Maravić F. (8), Maravić N.