Klinci: Hrvatski sokol-Belišće 43:53

U osmom kolu lige za dječake rođene 2001 i mlađi, košarkaši Belišća su gostovali u Osijeku kod KA Hrvatski Sokol.
S obzirom da se radilo o utakmici koja je bila derbi kola dvije ekipe sa samog vrha ljestvice, unaprijed se znalo da će utakmica biti vrlo zanimljiva. Od samog početka je Belišće krenulo sa odličnom kolektivnom obranom i uspjelo odbiti napade osječana te discipliranom igrom doći do vodstva na kraju prve četvrtine 10:21. Početkom druge četvrtine se uspostavila ravnoteža među obje ekipe i četvrtina završava rezultatom 11:10 za domaćina. Početkom drugog poluvremena osječani preuzimaju inicijativu na terenu i naglo smanjuju zaostatak, te belišćani uzimaju dva time outa u nepunoj minuti igre, nakon kojih se igra stabilizirala i četvrtina završava rezultatom 14:8 za osječane. Četvrta je četvrtina bila posebno zanimljiva. Naime,na krilima igre iz treće četvrtine osiječani uspjevaju sredinom četvrte doći do svog prvog vodstva i ozbiljno zaprijetiti belišćanima uzimanjem dva boda. Ipak se Belišće uspijeva, ponajviše svojom odličnom obranom, zabijenim zicerima i pokojom kontrom, oduprijeti ozbiljnoj namjeri osiječana da u zadnjim minutama “otmu” pobjedu iz ruku KK Belišća. Na kraju utakmica završava rezultatom 43:53, pobjedom KK Belišća. Obje su ekipe imale preko 20 osobnih prekršaja, što govori o borbenosti i želji za pobjedom, koja se očitovala tijekom cijele utakmice, i može se reći da su obje ekipe zaslužile dva boda, ali pobjednik može biti samo jedan. Čestitke svim dečkima.
Ovom pobjedom KK Belišće utvrđuje svoj položaj na vrhu ljestvice.