Klinci odlični na turniru u Borovu

U subotu 04.05.2013. mladi su Belišćani gostovali na turniru u Borovu Naselju, povodom proslave dana grada Vukovara.

U sportskoj dvorani „Borovo“ natjecalo se šest ekipa, djeca uzrasta 2001. godišta i mlađi i to KK Borovo kao domaćin te redom gosti: HKK Vukovar, KK Vinkovci, KK Županja, KK Belišće i gosti iz Srbije KK „NS Stars“ iz Novog Sada. Riječ je o cjelodnevnom turniru u kojoj je svaka ekipa odigrala tri utakmice, koje su se igrale u četvrtinama po 7 minuta, tako da se može reći da je za igrače turnir bio zahtjevan.

Ekipe su bile podijeljene u dvije skupine:

Grupa A                                          Grupa B

KK Borovo                                    KK Vinkovci

HKK Vukovar                            KK Županja

KK NS Stars                                KK Belišće

Belišćani su prvu utakmicu odigrali protiv KK Županje, koju su bez većih problema pobijedili rezultatom 48:19.

Nakon otvaranja turnira, odigrana je i druga utakmica u skupini protiv KK Vinkovci koja je također riješena u korist Belišćana 36:16. Nakon utakmice je uslijedio ručak i čekanje finala protiv ekipe NS Stars iz Novog Sada. Utakmica finala je počela u 18:30.

Finale:   KK NS Stars – KK Belišće 43:38 ( 5:6, 13:14, 8:7, 17:11 )

Mladi Belišćani dobro otvaraju utakmicu i drže rezultatsku distancu na par poena razlike uz vrlo dobru igru, ali gosti iz Novog Sada ne dopuštaju veće rezultatsko odvajanje. Igra se praktički koš za koš i svaka, i najmanja greška, se skupo plaća. Veliku poteškoću u igri Belišćana predstavlja najviši igrač turnira, Šćekić (191 cm) ali isto tako i najbolji igrač turnira Dobljević. Prvu četvrtinu Belišćani dobivaju rezultatom 6:5, a do kraja se prvog poluvremena rezultatski stvari puno ne mjenjaju i na poluvremenu je rezultat 20:18 za KK Belišće.

Treća je četvrtina polako pokazivala znakove umora na igri Belišćana uz nekolicinu promašenih zicera, rezultat ipak nije bitno promijenjen, prvenstveno zahvaljujući čvrstoj obrani i kolektivnoj igri svih igrača KK Belišća. Na kraju teške treće četvrtine Novosađani smanjuju zaostatak za tek 1 poen i rezultat je na kraju treće četvrtine 27:26.

U zadnjoj četvrtini Belišćani izvlače posljednje atome snage i uspijevaju se odlijepiti na 3-4 poena razlike, velikom borbom u obrani i kontranapadima. Ključni trenutak se dešava 3 minute prije kraja utakmice kada igrač KK Belišća Funtak učini svoju petu osobnu pogrešku, pri vodstvu od tri poena KK Belišća. Izlaskom Funtaka Belišće praktički gubi u borbi ispod koševa i Novosađani koriste priliku za izjednačavanje rezultata, a poslije i prelazak u vodstvo. U te zadnje tri minute KK Stars dolazi sa zaostatka od 3 poena do plusa od 5 poena. U zadnjoj minuti i pol Belišćani su pokušali okrenuti rezultat još agresivnijom igrom i u obrani i u napadu, ali nije više bilo ni snage ni koncentracije. KK NS Stars zasluženo, u teškoj borbi za svaki poen na utakmici, pobjeđuje na kraju i odnosi prvo mjesto u Novi Sad rezultatom 43:38. Belišćani nemaju za čim žaliti, jer su zaista dali svoj maksimum i predstavili svoj klub u najboljem mogućem svijetlu.

Na kraju turnira se cijela struka složila da je finalna utakmica bila prava poslastica za kraj, uz iskrene čestitke objema ekipama finala za prikazano na terenu.