Kup Krešimira Ćosića, 1.kolo, Istok: Belišće bolje od Vinkovaca

Ova je utakmica odigrana ranije od svih, na inzisitranje gostiju iz Vinkovaca.

Na Istoku su krenule služben utakmice, a kao i u ostatku regija, rujan je rezerviran za utakmice Kupa Krešimira Ćosića. Vikend pred nama donosi sve utakmice 1.kola, a malo su uranili sa svojom utakmicom Belišće i Vinkovci, jer su za vikend u Vinkovcima Vinkovačke jeseni pa se našao drugi termin na obostrano zadovoljstvo.

Kup Krešimir Ćosić, 1.kolo, regija Istok

Belišće-Vinkovci 84:77 (18:18, 20:25, 23:12, 23:22)

(Šarić 21, Blažević 15/ Pezer 16, Lučić 15)

U Belišću je krenula službena sezona na Istoku, a sudarili su se stari rivali i znalci, s obzirom da je u gradu papira gostovala ekipa Vinkovaca. Vinkovčani su u Belišće stigli bez pravog treningau dvorani, još od 3.mjeseca, što je još jedan poraz naših ministara, države i svih onih koji su se umiješali tamo gdje im nije mjesto. Da odlučuju tko može u dvorane, a tko ne, no idemo na onu ljepšu priču.

Kao i gosti, koji nisu došli kompletni u Belišće, tako je i domaćin ovu utakmicu igrao bez tri igrača, kapetana Kristijana Pregleja, Ante Solde i Nikole Mikulića, koji su ozlijeđeni. Da stvar bude gora, već u 2. minuti ozljedu je zaradio Filip Zgonjanin, pojačanje crvenih ove sezone, koji je u jednoj akciji u gužvi nezgodno doskočio i ozlijedio zglob na nozi. Iskoristili su gosti početnu nervozu domaćina i loš ulazak u utakmicu i poveli vrlo brzo, no do kraja četvrtine Belišće se ipak vratilo u utakmicu pa se na prvi mali odmor otišlo neriješenim rezultatom (18:18). Do kraja poluvremena, gosti su bolje reagirali, prije svega napadačkim skokovima, iz kojih su postizali neke lake poene, dok domaća momčad nikako nije uspjevala pronaći pravu formulu na obje strane terena. Vinkovčani su na poluvremenu imali +5 (38:43).

Ipak, do preokreta je došlo u drugom poluvremenu. Puno boljom igrom u trećoj četvrtini, prije svega u obrani, Belišće je slomilo goste pick igrom, u kojoj je prednjačio Luka Šarić i nizao poene, za njega gosti nisu imali odgovora. U napadu su mu se tada pridružili raspoloženi Zvonimir Blažević i Domagoj Cerjak i igra Belišća je u tim trenucima dobila glavu i rep, dok su gosti u tom periodu postigli samo 12 poena. Ulazak u posljednju četvrtinu također je pripao Belišću, koje je pobjeglo na 10 razlike u jednom trenutku, ali gosti su se onda serijom 5:0 vratili u utakmicu, no ipak, više od toga nije išlo. Do kraja utakmice, Belišće je sigurnijom igrom držalo svoje vodstvo, sve do kraja utakmice. Iako su pokušali sa nekoliko dalekometnih šuteva, gosti su upjeli razliku samo smanjiti, no bez velike šanse za preokret pa su priliku u posljednjim minutama treneri dali i svojim mladim pulenima, od kojih su se neki i uspjeli upisati u strijelce.

Najbolji stijelac kod Belišća bio je Luka Šarić sa 21 poenom, Zvonimir Blažević je dodao 15, dok su Juraj Boras i Domagoj Cerjak postigli svaki po 14.

Vinkovce su predvodili Pezer sa 16 i Lučić sa 15 poena.

BELIŠĆE: Zgonjanin, Kaptalan, Ament 2, Premec, Nađ 6, Weber, Blažević 15, Šarić 21, Cerjak 14, Boras 14, Inić, Đolić 12

VINKOVCI: Lučić 15, Šarić, Tomić 4, Augustinović, Pezer 16, F.Vujeva 12, Ramljak 6, Panić 5, J.Vujeva 2, Peraica 12, Pleš, Ostović 5

U slijedećem kolu Kupa, Belišće će igrati sa boljim iz susreta Borovo-KA Osijek.