Seniori su upisali drugu pobjedu u sezoni i to u derbiju kola.

DRUGA LIGA ISTOK, 2.KOLO:

Belišće-Županja 87:73 (26:9, 22:26, 17:18, 22:21)

(Soldo 43, Đolić 11 / Kovačević 22, Gvozdić 9)

Vrlo dobru košarku u subotu navečer u našoj dvorani mogli su vidjeti mnogobrojni gledatelji koji su se ukazali na derbiju 2.kola, između naše ekipe i Županje. Dva pretendenta za prvo mjesto odmjerili su snage prvi od tri puta ove sezone, koliko će se susresti u ovoj sezoni.

Obje su ekipe slavile na početku natjecanja pa je bilo jasno da će netko nakon drugog kola ostati neporažen. Naša je momčad odlično otvorila utakmicu, iznimno agresivnom obranom i sa raspoloženim Markom Soldom u napadu, koji je već u prvoj četvrtini nagovijestio da će ovo biti njegova večer, a gosti za njega cijelu utakmicu nisu imali odgovor u obrani. Odličnu obranu u prvom dijelu odradili su Toni i Nino Gradinjan, čija je energija pomogla ekipi da postigne nekoliko laganih poena i tako gostima da do znanja da će teško do bodova.

Ipak, gosti su u drugoj četvrtini iskoristili odlazak na klupu i odmor Marka Solde i dobili taj period igre, no unatoč tome, naša je ekipa imala lijepu koš zalihu na velikom odmoru (48:35).

U drugom poluvremenu energija sa početka utakmice malo je popustila, no naša je momčad i dalje držala konce igre u svojim rukama. Iako nešto manje raspoložena u napadu i suočena problemima sa osobnim greškama pojedinih igrača, držala je dvoznamenkasto vodstvo do kraja utakmice, ne ostavivši gostima ni mrvicu nade da mogu kreirati preokret.

Na kraju potpuno zaslužena i sigurna pobjeda, kojoj je najviše kumovao Marko Soldo, koji se na kraju zaustavio na čak 43 poena, polovice od cijele naše ekipe.

Tako je nakon dva kola naša ekipa sada na vrhu tablice, neporažena i u slijedećem kolu, u subotu, gostuje kod ekipe ŠK Vros.

Marko Soldo 43, David Đolić 11, Nikola Mikulić 9, Nino Gradinjan 9, Toni Kovač 7, Toni Gradinjan 6, Zvonimir Blažević 2, Niko Uranjek, Juraj Vrbanić, Ivo Vincetić, Dominik Greganović, Erik Weber.