Mlađe kategorije: Juniorima poraz u 1.kolu, početnicima dva poraza i iskustvo iz Čakovca

Pregled utakmica mlađih kategorija koje su igrale proteklog vikenda.

Juniori Nenada Cvenića, koji i u ovoj sezoni igraju za KK Valpovo, otvorili su u nedjelju novu sezonu, domaćom utakmicom protiv KA Osijek. Nije to dobro izgledalo na početku što se tiče naše ekipe pa su gosti vrlo brzo “zbrisali” na dvoznamenkastu prednost, koju je do kraja utakmice bilo teško sustići ili preokrenuti.

Osječani su već do poluvremena imali vodstvo 24:45, i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Na kraju konačnih 65:85.

Valpovo-KA Osijek 65:85

Početnici, U13 selekcija, je gostovala na dvodnevnom turniru u Čakovcu, gdje je nastupalo 6 ekipa. Naši su momci u prvoj utakmici svoje grupe poraženi od Medveščaka 29:38, uz dosta dekoncentracije u napadu (15-ak promašenih zicera) u ključnim trenucima. U drugom susretu, na suprotnoj strani se našla momčad Graza, koja je fizički, ali ispostavilo se i po godinama, bila prepreka koju jednostavno naši igrači nisu mogli “preskočiti”, no pružili su tri četvrtine odličan otpor. Ipak, poraz 33:52 im nije dozvolio put u polufinale.

No, iskustvo koje su skupili na ovom turniru biti će im zlata vrijedno za predstojeće prvenstvene obaveze.

Belišće-Medveščak 29:38

Belišće-UBSC Graz 33:52