Mlađe kategorije: pobjede Dječaka, predkadeta i kadeta, juniorima poraz

Četiri naše selekcije odigrale su ovaj vikend svoje utakmice.

Rezime vikenda za mlađe kategorije je tri pobjede i jedan poraz. Idemo redom, od najmlađih…

DJEČACI U13, 2.KOLO:

VLADISLAVCI-BELIŠĆE 22:84 (5:18, 8:22, 4:20, 5:24)

Prvi su na teren u subotu izašli Dječaci U13, koji su u sklopu 2.kola gostovali u Višnjevcu, gdje su odmjerili snage sa ekipom Vladislavaca. Velika razlika u kvaliteti omogućila je treneru Vidakoviću da rasporedi minutažu i na one mlađe članove ekipe pa su tako oni najbolji odigrali tek četvrtinu i pol, dok je ostatak utakmice igrala petorka onih mlađih. Na kraju je upisana visoka pobjeda 22:84. U slijedećem kolu, naše dečke čeka domaća utakmica protiv Vinkovaca, koje kao i naša momčad, imaju maksimalne dvije pobjede.

BELIŠĆE: Zbanatski 2, Brkić 4, Skelac 10, Vidaković 10, Vukobratović 8, Kuna 4, Pavin 16, Kalazić 20, Poštić 6, Šmider 2.

PREDKADETI, 3.KOLO:

BELIŠĆE-MLADOST ČAČINCI 73:62 (20:14, 14:11, 23:21, 16:16)

Predkadeti su i u 3.kolu nastavili sa pobjedama. Igrali su protiv ekipe Mladosti iz Čačinaca, koja u svojoj ekipi ima i nekoliko igrača 2008. godišta, dakle dvije godine starije od naše ekipe. Ipak i u takvom odnosu snaga, naši su se dečki bolje snašli te su došli do treće pobjede u sezoni. Iako bez dvojice igrača (Živković, Stanković), na krilima super raspoloženih Matije Šuška i Luke Harmunta, došli su do pobjede.

U slijedećem kolu, za dva tjedna, čeka ih još jedna domaća utakmica, a u goste im dolazi ekipa Čepina, koja kao i naša momčad, još uvijek nije doživjela poraz pa će to ujedno biti i derbi kola.

BELIŠĆE: Lukačević 4, Petrović, Šušak 36, Harmunt 24, Romić, Crnogaj 5, Zrno, Milekić, Jokić, Banjan, Palijan 2, Poštić 2.

KADETI, 2.KOLO:

ŽUPANJA-BELIŠĆE 56:88 (22:20, 11:20, 11:26, 12:22)

Mario Koprivnjak i njegovi kadeti su također neporaženi nakon dva kola. Nakon domaće pobjede nad Đakovom, u subotu su u Županji upisali i drugu pobjedu. Nakon što je domaćin odigrao dobru prvu četvrtinu, ostatak utakmice prošao je u znaku jedne momčadi, one naše. Dobili su naši dečki sve tri preostale četvrtine i na kraju, uz vrlo dobru igru, upisali uvjerljivu pobjedu.

BELIŠĆE: Papić 14, Nađ 13, Ignjatić 7, Bešlić 18, Magušić 5, Barišić 6, Setnik 21, Falamić 4.

JUNIORI, 2.KOLO:

BELIŠĆE-ĐAKOVO 70:94 (20:26, 19:13, 27:20, 5:34)

Nevjerojatan poraz doživjeli su juniori u 2.kolu. Prvo je poluvrijeme protiv ekipe Đakova završilo neriješenim rezultatom, 39:39. U trećoj četvrtini naša je ekipa vrlo dobro odradila napadački dio te je imala +7 nakon trideset minuta i ništa nije upućivalo na potpuni raspad sistema u posljednjoj četvrtini. No, to se nažalost dogodilo.

Igre u napadu gotovo da nije ni bilo, loša selekcija šuta, ali i dodavanja, gostima je ostavila previše prostora za lake poene, što su oni objeručke i prihvatili te polako preuzimali vodstvo. Zonskim presingom su otupili sve ideje u napadu našoj ekipi i potpunim preokretom došli do, pomalo i nerealno visoke pobjede.

Juniori tako i dalje traže pravu formu i prvu pobjedu u sezoni…

BELIŠĆE: Vrbanić 12, Uranjek 21, Papić 10, Nađ 7, Ignjatić 9, Bešlić 2, Magušić, Barišić 9, Falamić, Vrhovec.