Mlađi kadeti nastupili u Pazinu

Mladi košarkaši Belišća, pod vodstvom trenera Maria Koprivnjaka nastupali su na vrlo jakom turniru, kod svojih sportskih prijatelja u Istri, točnije u Pazinu. Bilo je to lijepo iskustvo za ove mlade dečke, kako na sportskom planu, tako i na onom prijateljskom.

Sami turnir se igrao po sistemu 4 puta 8 minuta, a ekipe su bile podijeljene u dvije grupe. U prvoj grupi nastupale su prva i druga ekipa domaćina Ghia Staff te naša ekipa, dok su drugu grupu činile ekipe Stoje iz Pule, Kastava i ekipe Cedevite iz Zargeba. Prvog dana turnira svaka je ekipa odigrala po dvije utakmice u grupi i na temelju plasmana u grupama, slijedeći dan igrale su se utakmice za konačan poredak. Naša je ekipa prvu utakmicu odigrala protiv druge ekipe domaćina i već od samog početka preuzela konce igre u svoje ruke i na kraju uvjerljivo slavila razultatom 47:26. Druga utakmica odlučivala je pobjednika grupe te plasman u finale. Značaj same utakmice, učinio je i jednu i drugu ekipu pomalo nervoznima, ali domaća ekipa malo boje se snašla i dobila prvu četvrtinu 12:7. Drugu četvrtinu igrači trenera Koprivnjaka napravili su nekoliko grešaka, što je vrlo dobri domaćin iskoristio i na poluvrijeme otišao sa prednošću 24:11. Drugo poluvrijeme ekipa Belišća kao da se opustila i počela igrati kako zna te nisu dozvolili domaćinu da pobjegne na još veću prednost, što je rezultiralo nerješenim rezultatom u trećoj četvrtini u kojoj je rezultat bio 8:8. U zadnjoj četvrtini Belišćani odličnom igrom i borbenošću dolaze do -6, ali sa par loših dodavanja i promašenih zicera domaćinu omogućuju odlazak na veliku prednost, što su oni i iskoristili te ostvarili pobjedu 47:26 i plasman u finale.
U utakmici za treće mjesto naša se ekipa susrela sa dečkima iz Kastava. Odmah na početku bilo je vidljivo da će ovo biti tvrda i neizvjesna utakmica. Prva četvrtina igrala se koš za koš, no ekipa Kastava ipak ostvaruje prenost 11:7. Borbeni Belišćani do kraja poluvremena uspijeli su smanjiti prednost te poluvrijeme završava rezultatom 18:15 za Kastav. Drugo poluvrijeme niti jedna ekipa se nije uspjela odvojiti se na veću prednost, što su Belišćani iskoristili i na kraju treće četvrtine se približili na -2 (27:25). U zadnjoj četvrtini Belišćani su posve okrenuli prednost na svoju stranu, na kratko i poveli, no pad koncentracije učinio je svoje i Kastavljani okreću prednost na svoju stranu i pobjeđuju 45:37 te osvajaju 3.mjesto.
U finalu turnira ekipa Cedevite bila je bolja od domaćina Ghia Staff rezultatom 63:46.
Za Belišće su nastupali :
Budić David, Branković Alen, Funtak Bruno, Vicić Dorian, Krišković Borna, Ćibarić Ivan, Polanc Dorian, Tadić Dominik, Šimić Toni, Maravić Fran, Papišta Luka.

Na kraju se može zaključiti da je turnir u Pazinu bio dobra prilika da se dječaci okušaju u jakoj konkurenciji i usporede svoje košarkaške vještine s vršnjacima iz drugih dijelova Hrvatske, a isto tako da se upoznaju s drugim krajevima lijepe naše.