Odličan otpor Crvenih u prvom poluvremenu, Furnir dominirao u nastavku

oKošarkaši Furnira su potvrdili ulogu favorita u jučerašnjoj utakmici i plasirali se među osam ekipa u Kup natjecanju.

OSMINA FINALA KUPA KREŠIMIR ĆOSIĆ

BELIŠĆE-FURNIR 65:100 (18:28, 20:21, 9:22, 18:29)

(Boras 15, Đolić 13 / Krajina 16, Vidović 15)

Naši su košarkaši završili svoj put u Kupu Krešimir Ćosić, porazom od premijerligaša Furnira. Potpuno očekivan rezultat kada se uzme u obzir da se radilo o susretu dvije momčadi iz dva totalno različita ranga, što se osjetilo i na terenu.

Naši su momci u prvom poluvremenu pružili odličan otpor, u nekoliko situacija imali i neriješen rezultat, a samo minutu prije kraja poluvremena bili su na -2 (38:40), no gosti su u posljednjoj minuti serijom 9:0 malo pobjegli rezultatski. I onda su u trećoj četvrtini, nakon svega nekoliko minuta serijom 11:0 pobjegli na nedostižnu razliku i riješili pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice oba su trenera rotirala sve svoje raspoložive igrače, a jedan gospodski potez napravio je trener gostiju, Jeronimo Šarin. U posljednje dvije minute u igru je u našoj ekipi ušao 16-godišnji Jan Lukačević, još uvijek kadet, a Šarin je “naredio” svojim igračima dva brza prekršaja, ne bi li Jan dobio priliku za poene sa slobodnih bacanja, koji je to iskoristio i “utrpao” oba za svoje prve poene i lijepu uspomenu. Nakon toga je ubacio i tricu te zaokružio ovu lijepu priču sa ovog jučerašnjeg događaja.

Svakako treba reći da su naši momci dali i posljednje atome snage u ovoj utakmici, pogotovo kada se uzme u obzir da je nedostajao Zvonimir Blažević (ozljeda) te da su Kristijan Preglej i Domagoj Cerjak igrali virozni i bez pravog treninga posljednjih nekoliko dana.

Juraj Boras je sa 15 poena bio naš najbolji strijelac, dok je David Đolić ubacio 13.

Filip Krajina je sa 16 predvodio goste, kao i Mateo Vidović, koji je ubacio 15.