Pao je Kastav za prvu pobjedu

Belišće i Kastav odigrali su prvu utakmicu drugog dana, a jedni i drugi ušli su u susret sa željom za prvom pobjedom.

Kvalifikacije za Prvu ligu:

Belišće-Kastav 90:87 (24:23,21:24,20:23,25:17)

(Mikulić 22, Šarić 21, Cerjak 19/ Benković 21, Gustovarac 16)

Vidjelo se već nakon prvih deset minuta da će ovo biti utakmica na nešto veći broj poena, ali prilično neizvjesna. Obje su ekipe željele oprati gorak okus jučerašnjih uvjerljivih poraza, Belišće od Podravca, Kastav od domaćina. Tako je nekako i izgledalo cijelo poluvrijeme, neizvjesno i sa dosta rezultatskih preokreta pa se niti jedna ekipa nije uspjela značajnije odvojiti. Ipak, Kastav je na veliki odmor otišao sa prednošću od 2 poena.

U treću četvrtinu je Belišće ušlo nešto bolje i angažiranije pa su vrlo brzo okrenuli rezultat na svoju stranu i poveli 55:51 i nekako konstantno držalo četiri do pet poena prednosti. Ipak, kao i jučer, Belišćani su popustili sa koncentracijom i momci u plavim dresovima su napravili seriju kojom su prešli u vodstvo i na kraju dobili četvrtinu 23:20 i na zadnjih deset minuta otišli sa vodstvom 70:65. Uslijedila je tada na početku zadnje četvrtine serija Belišća pa je vrlo brzo rezultat bio 74:72 za Kastav,  što je primoralo njihovog trenera na time-out, no nakon toga jednom dvicom i tricom Kastav je opet pobjegao na 7 razlike. Uporni Belišćani nisu se predali pa su malo zatvorili reket, proigrali u napadu i sa četiri uzastopna koša Domagoja Cerjaka došli do izjednačenja 83:83, tri minute prije kraja. Uslijedila je tada prava bitka za pobjedu, igra se svela na poen s jedne strane pa poen s druge strane i u zadnju minutu se ušlo rezultatom 87:87. Košem Marka Mikulića Belišće je povelo 89:87 i Kastav je imao zadnji napad za povratak u utakmicu, ali njegovi su se igrači spetljali, Cerjak je ukrao loptu, a igrači Kastava napravili su nakon toga prvi prekršaj, nakon izvođenja kod koša i drugi i na liniju za slobodna bacanja stao je Mikulić i realizirao samo jedno za 90:87. Kastav je uspio u zadnjim sekundama samo izvesti loptu i prva pobjeda je pripala Belišću.

Belišće su predvodili Marko Mikulić s 22 poena, 10 skokova i 5 asistencija, Luka Šarić dodao je 21 poen, 8 skokova i 3 asistencije, a odličan je bio i Domagoj Cerjak s 19 poena, sa ključnom ukradenom loptom Kastavu u zadnjem napadu.

BELIŠĆE: Cerjak 19, Maravić, M.Soldo, Branković 5, A.Soldo 13, Blažević 4, Preglej, Šarić 21, Inić 6, Mikulić 22

Kod poražene ekipe najbolji Dorian Benković s 21 poenom te Matija Gustovarac s 16 poena i 10 skokova.