Pobjeda protiv prošlogodišnjeg prvaka!

+IMG_0208 Mask
Damir Markota – ponovno odlična partija u novoj pobjedi

U derbiju 3. kola košarkaši Belišća porazili su prošlogodišnje prvake,ekipu Borova. U vrlo dobroj utakmici, Belišćani su bili bolji u sve četiri četvrtine i potpuno zasluženo upisali dva boda.
Početak utakmice pripao je gostima, koji su nakon nekoliko minuta poveli 2:11, a nakon minute odmora trener Katalenić jezikovom juhom motivirao je dečke koji su vrlo brzo prebacili u petu brzinu i prednost potpuno okrenuli u svoju korist. Gosti su u ovoj utakmici bili iznimno šuterski raspoloženi pa su tako sa osam trica u prvih dvadeset minuta držali priključak. Velike probleme gostima zadavale su osobne greške njihovih najboljih igrača, a isto tako i odlična igra domaće ekipe. U tom periodu Marko Mikulić postigao je 16 poena i bio neriješiva enigma gostima.
Poučeni lošim iskustvima trećih četvrtina do sada, Belišćani su ozbiljnije shvatili nastavak utakmice i vrlo dobrom obranom i forsiranjem igre pod koševima, napravili koš zalihu dovoljnu za mirnih zadnjih deset minuta. Marko Mikulić nastavio je sa odličnom igrom, a pridružili su mu se odlični Kristijan Preglej, koji je opet odigrao svih 40.minuta te Damir Markota, koji je agresivnošću u obrani i napadu ponovno dao ekipi dodatni impuls. Gosti su u zadnjoj četvrtini zbog pete osobne greške, vrlo rano ostali bez najboljeg igrača Mihaela Bekavca, što je domaćoj ekipi dodatno olakšalo put ka pobjedi. Kontroliranom igrom i odličnom obranom nekoliko minuta prije kraja Belišće je osiguralo pobjedu te utakmicu mirno priveli kraju, na sveopće zadovoljstvo prisutnih navijača u dvorani.
Ovom pobjedom ekipa je dodatno dobila na samopouzdanju i sigurnosti, a već slijedeći ispit dečki imaju u nedjelju u Oriovcu kod ekipe Rekord Tima, ekipe koja je porazila Belišće prošle sezone i to dva puta. Biti će to prilika da se naplate stari dugovi, a i u ekipu unese potreban mir i pozitivno raspoloženje za nastavak sezone.

Belišće je dalo i igrača utakmice, Marka Mikulića koji je postigao 28 poena, Kristijan Preglej dodao je 22, a Damir Markota 18. Goste je predvodio Danijel Katavić sa 19 poena te Mihael Bekavac sa 18 poena.

BELIŠĆE-BOROVO 87:74 (18:17, 22:21, 24:19, 23:17)

BELIŠĆE: N. Gradinjan, A. Soldo, Nađ 2, Vidaković 8, Petovari, Markota 18, Mikulić 28, Preglej 22, M. Soldo 7, T. Gradinjan 2

BOROVO: Ravkić, Đerić 6, Gošak 4, Katavić 19, Knežević, Bekavac 18, Rajšić 6, Stanković, Škrlec 12, Nikolić, Pušić 9