Pobjede Belišća i Splita nakon prvog dana turnira

Danas su mlađi kadeti KK Belišća otvorili poluzavršni turnir PH za mlađe kadete, koji se održava u Belišću utakmicom protiv KK Mladost iz Zagreba. Utakmica je počela relativno nervozno sa par promašenih zicera, ali nedugo zatim Belišćani se postepeno rezultatski odvajaju i krajem prve četvrtine imaju dvadesetak poena razlike, točnije 27:7 .

U drugoj četvrtini izmjenjena postava KK Belišća se ne snalazi najbolje u igri i s velikim brojem grešaka dozvoljavaju da se Mladost vrati u igru. Na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 37:21 .

U trećoj četvrtini se s prvom postavom Belišće pokušava vratiti na početni ritam, ali gosti iz Zagreba pružaju odličan otpor i četvrtinu završavaju u svoju korist smanjivanjem rezultata za 7 poena 48:39

Ipak u zadnjoj četvrtini se Belišćani bude i završavaju utakmicu sa 21 poenom razlike 70:49.

Uz 33 poena Brune Funtaka mladi Belišćani ostvaruju svoju prvu pobjedu na poluzavršnici PH na koje su se plasirali nakon dugih 10 godina.

Čestitke, samo naprijed !

1. KOLO, 20.05.2015.

BELIŠĆE-MLADOST ZG 70:49 (25:7,12:14,11:18,22:10)

BELIŠĆE: Budić, Polanc, Korpar 3, Branković 7, Krišković, Funtak 33, Mikulić 3, Šimić, F.Maravić 7, N.Maravić 2, Vicić 10.
MLADOST: Tatović 10, Prlić 19, Kiš, Markanović, Mufić 2, Rukavina 2, Masnel 2, Šimunović 1, Kahrić 6, Videk, Lovrenović 6, Galić.

U drugoj utakmici igrači Splita u svim su segmentima nadigrali ekipu Dubrave i na kraju zasluženo slavili, na kraju vrlo uvjerljivo 25 razlike.

DUBRAVA-SPLIT 54:79(17:24,14:19,11:13,12:23)

DUBRAVA: Maloča 3, Kos 6, Đurinec, Tišma 17, Givić 6, Kos 4, Šulić 2, Grabovac 6, Prelec 4, Vlahovec 2, Cvitanović 4, Boroš.

SPLIT: Matković, Grizdavčić 15, Maršić 6, Ljubić, Barać, Andrijašević 2, Omrčen 4, Draganja, Smajo, Fulgost 13, Biljak 15, Šarić 18.