POČELA NATJECANJA

DVA UVODNA PORAZA
Seniori su u Đakovu nažalost izgubili u prvom kolu, dok je naša B1 ekipa također upisala poraz na otvaranju svoje lige, u Novoj Gradišci.

ĐAKOVO-BELIŠĆE 92:80 (15:19,25:21,32:22,20:18)

Seniori su u Đakovo otišli bez Gorana Vidakovića, u nadi da će pobjedom otvoriti sezonu, no to baš i nije bilo tako. Prvo poluvrijeme je proteklo u taktičkom nadmudrivanju, bez da se jedna ekipa značajnije odvojila, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 40:40. Đakovčani su tada bolje reagirali u trećoj četvrtini i sa nekoliko trica pobjegli na 10-ak razlike, što su do kraja utakmice samo održavali i tako došli do pobjede u derbiju. Sa 14 postignutih trica definitivno im je bilo lakše doći do tog pothvata, iako im je na ruku išlo i previše promašenih slobodnih bacanja naše ekipe. Crveni će tako prvu pobjedu tražiti u subotu na svom terenu protiv ekipe Osječkog sokola.
U redovima Đakova najviše poena postigli su Češkić 23 i Hrkač 17, dok su našu ekipu predvodili David Đolić sa 20 i Nino Gradinjan sa 14.

Đakovo: Hajduković 15, Vladović 13, Car 10, Vukadin, Dujmić, Pralas, Miličević 4, Češkić 23, Hrkač 17, Radoš 10, Blažević, Prša

Belišće: Cerjak 8, N.Gradinjan 14, Blažević 10, Markota, Preglej 8, T.Gradinjan, Soldo 5, Đolić 20, Šarić 12, Mikulić 3

STRMAC-VALPOVO 80:61 (19:15,15:20,25:18,21:8)

U prvom kolu B1 lige istok su košarkaši KK Valpovo igrali u N. Gradišci protiv domaćina KK Strmac.
U novu sezonu KK Valpovo ulazi s mladom ekipom momaka u rasponu od 14 – 24 godine s prosjekom od nešto majne od 17 godina.
Gostovanje u N. Gradišci je očekivano bilo teško, s obzirom da se radi o starijoj ekipi koja je ujedno i fizički jača i iskusnija od valpovačkih košarkaša.
Bez obzira na prednosti domačina, u prvom su poluvremenu košarkaši Valpova pokazali da su se došli boriti za svaki poen.
To je pokazao i rezultat na poluvremenu koje su uspijeli dobiti s 34:35.
U drugom dijelu domaćini se zonom uspjevaju odvojiti na desetak razlike. Iskustvo dolazi do izražaja i domaćini do kraja uspjevaju pobjediti s 80:61.
Kod KK Valpova su se istaknuli Filip Petersdorfer, Alen Branković i Bruno Funtak, svaki sa 14 zabijenih poena, ali isto tako pohvaliti i sve ostale na prikazanom.
U svakom slučaju, borbenost nije izostala a iskustvo će se sakupiti vremenom…