Početnicima 8.mjesto na Državnom prvenstvu u Mini košarci

Početnici su sudjelovali na Državnom prvenstvu u Pazinu u Mini košarci.

Naši početnici, igrači rođeni 2012./2013. godišta, su proteklog vikenda (28.-30.04.) sudjelovali na Državnom prvenstvu u Mini košarci, koje se održavalo u Pazinu. U konkurenciji 10 najboljih momčadi iz cijele Hrvatske, naša je momčad na kraju zauzela 8.mjesto, sa ostvarenom jednom pobjedom i četiri poraza.

Nakon što su još u ožujku uspješno promarširali kroz svoju regiju Istok, dečki su otputovali u Pazin bez velikog imperativa, sa željom da se predstave u najboljem svjetlu i uvjere u snagu svojih vršnjaka iz ostalih dijelova zemlje.

Prvog dana turnira čekao ih je dvoboj protiv domaćina, kojeg su na kraju, uz dosta sreće mora se priznati, pobijedili minimalno 22:21 i tako na najbolji način otvorili prvenstvo, iako je domaćin u posljednjoj minuti imao čak četiri slobodna bacanja, no isti je igrač promašio sva četiri i slavlje naših dječaka je moglo početi.

Drugi dan, prva utakmica na rasporedu im je bila protiv Larusa iz Zagreba. Loš ulazak u utakmicu doveo nas je do -17 u jednom trenutku, no u drugom poluvremenu naši dečki pružili odličnu igri i kreirali potpuni preokret, poveli 25:24. Ipak, se nekoliko ishitrenih odluka, dali su protivniku priliku da ipak dođe do pobjede sa slobodnih bacanja, 25:28.

Drugi susret subote odigrali su naši dečki protiv Splita, koji je bio favorit, s obzirom i na kvalitetu, ali i širinu kadra. Splićani su na kraju slavili sa visokih 26:54.

U posljednjoj utakmici dana, već pomalo i umorni, naši su momci potonuli protiv Grafičara iz Ludbrega, iako su i u tom susretu u većem dijelu bili ravnopravni. Na kraju su u posljednjoj četvrtini pali i izgubili 33:44.

Nedjelja je donijela borbu za 7.mjesto, gdje su poraženi od Dubrovnika 26:38 te na kraju osvojili 8.mjesto.

Osim momčadskog dijela, održano je i natjecanje u šutiranju, gdje je naš Ivano Zbanatski pogodio 7 od 10 šuteva te u konkurenciji 10 dječaka iz ostalih momčadi, bio najprecizniji.

U natjecanju u vođenju lopti, Jona Vidaković je također u konkurenciji 10 dječaka ostvario lijep uspjeh, osvojivši 2.mjesto sa još dvojicom igrača.

Ekipu su vodili treneri Vlado Čamagajevac i Goran Vidaković, a nastupili su slijedeći igrači: Matej Kuna, Ivano Varžić, Luka Vukobratović, Ivano Zbanatski, Jona Vidaković, Dorijan Brkić, Mihovil Pavin, Fran Zrno, Matej Poštić, Mislav Anočić, Bartolomej Pintarić te Lovro Skelac.