PORAZ U DERBIJU

10.kolo:
Belišće-Đakovo 64:76 (27:23,17:21,10:17,10:15)

Naši košarkaši nisu uspjeli nadoknaditi -12 iz prvog dijela sezone te su porazom omogućili gostima da stave jednu ruku na pehar najboljeg na Istoku ove sezone. Iako ima još utakmica do kraja sezone, teško će Đakovčani kiksati na tri utakmice, budu li igrali kao jučer u Belišću.
Naša je ekipa odlično otvorila utakmicu i vrlo brzo povela 17:9, no Đakovo se polako probudilo i iskoristilo izmjene na parketu domaće ekipe. Prvu je četvrtinu naša ekipa riješila u svoju korist, no do kraja poluvremena gosti su se uspjeli vratiti i rezultat na poluvremenu bio je neriješen, 44:44. Naši su momci lošije otvorili drugo poluvrijeme. Bez agresije, bez krvi i bez ideja u napadu, što je rezultiralo sa samo deset postignutih poena. Gosti su “nanjušili krv” i vrlo brzo preuzeli konce igre, dok se naša ekipa nikako nije uspjela vratiti u utakmicu. Loš postotak šuta i previše dopuštenih gostujućih skokova u napadu bili su presudan faktor u tim trenucima i vrlo brzo bilo je jasno kako će crveni teško do bodova.
Mirnom i sigurnom završnicom, gosti su predvođeni odličnim Antunom Hrkačem, utakmicu priveli kraju i njihovo veliko slavlje moglo je početi. Rijetke su bile njihove pobjede u našoj dvorani, no jučerašnja pobjeda je bez i jedne mrlje i apsoutno zaslužena. Podatak da je njihov igrač Antun Hrkač pri izlasku iz igre u zadnjoj minuti izmamio pljesak svih prisutnih u dvorani, dovoljno govori.
Naša ekipa je nažalost prikazala jednu negledljivu igru, koja je rezultat lošeg odaziva na treninzima, što je trenera Čamagajevca stavilo u podređeni položaj. Na ruku mu nije išla ni ozljeda Luke Šarića, koji nije mogao nastupiti na utakmici, što se itekako osjetilo. Crveni će morati itekako poraditi na posjeti treninzima ili ih do kraja sezone čekaju veliki problemi.
Marko Mikulić sa 16 i Ante Soldo sa 15 poena jedini su bili raspoloženi u našoj ekipi, dok je goste predvodio odlični Antun Hrkač sa 28 poena, Kristijan Vladović dodao je 15.
Slijedeća utakmica za našu ekipu je 7.2.,kada crveni gostuju kod Osječkog sokola.

BELIŠĆE: Cerjak 3,Gradinjan 9, Soldo 15, Vidaković, Markota, Blažević 4, Preglej 10, Đolić 5, Šarić, Funtak 2, Mikulić 16

ĐAKOVO: Miličević 5, Vladović 15, Prša, Češkić 8, Hajduković 7, Blažević, Car 13, Tadić, Martinović, Namjesnik, Hrkač 28.