Seniori osvojili turnir “Virje 2014.”

Košarkaški Belišća prošlu subotu, 04.10.2014. učestvovali su na vrlo jakom turniru u Virju gdje su nastupale 4 ekipe, osim domaćina Podravca prošlogodišnjeg viceprvaka A2 lige SJEVER i prvaka A2 lige SJEVER ekipe Grafičara iz Ludbrega na turniru je nastupila i zagrebačka ekipa VERN (A2 liga CENTAR).

Naši košarkaši došli su na turnir brusiti formu za skori početak lige i moramo odmah napomenuti da su igrali oslabljeni bez 3 iskusna igrača: Damira Markote, Gorana Vidakovića i Josipa Lipovca. Samim time su bili autsajderi na turniru, jer osim iskusnih, kapetana Kristijana Pregleja i Marka Solde ekipu su sačinjavali sve golobradi mladići u rasponu od 15-20 godina.

Drugu polufinalnu utakmicu dana igrali su protiv domaćina Podravca. Sam početak utakmice protekao je u “ispitivanju snaga” gdje su se bolje snašli domaći košarkaši, i nakon 5 miniuta igre na semaforu je svjetlilo 9:2. Nakon minute odmora nešto boljom igrom, i agresovnijom obranom Belišćani hvataju priključak za domaćinom i dolaze na minimalni zaostatak, ali pred sam kraj poluvremena koncentracija ponovno pada i sa nekoliko grešaka dopuštaju domaćinima da završe poluvrijeme sa 9 poena prednosti.

U drugom poluvremenu gledali smo sasvim neku novu i, rekli bismo, bolju ekipu Belišća koja je bila puno više rastrčanija što se osjetilo na rezultatu u 3. četvrtini kada su sa -9 poena razlike došli na samo -3. U posljednjoj dionici igre, naši košarkaši su odigrali granitnu obranu u kojoj su primili samo 6 poena i pobjeda, pomalo iznenađujuće, ali potpuno zasluženo odlazi na našu stranu. Tokom cijele utakmice, a posebno u drugom poluvremenu najbolji igrač na terenu je bio Kristijan Preglej koji je osim velikog posla u svom reketu ubacio 26 poena i koji je u nekim trenucima podsjećao na neka svoja prvoligaška izdanja, zakucavanjem u kontri preko igrača. Njemu uz bok je bio Marko Mikulić koji je postigao 15 koševa, ali svakako moramo pohvaliti i ostale igrače na velikoj volji i htjenju bez čega rezultat nebi bio pozitivan. Na žalost, na ovoj utamici već nakon nekoliko minuta provedenih na parketu ozljedio se Damjan Blažević kada je nezgodno stao i ozljedio koljeno.

POLUFINALE:

KK PODRAVAC (VIRJE) – KK BELIŠĆE 65:72 (15:11, 27:22, 17:23, 6:16)

KK PODRAVAC: Molnar T. 12, Tišljar, Šestak 19, Šiprak 8, Drljanovčan, Hrženjak, Kenđelić 5, Molnar L, Koščić 2, Baruškin, Arlović 2, Nikolić 8.

KK BELIŠĆE: Gradinjan N. 3, Soldo A., Blažević Z. 6, Nađ 6, Blažević D, Petoviari, Mikulić 15, Preglej 26, Vezmarović 5, Soldo M. 9, Gradinjan T. 2.

Finalnu utakmicu Belišćani su igrali protiv zagrebačke ekipe veleučiliša VERN koji su u triler završnici u prvoj utakmicu probjedili prošlogodišnjeg prvaka A2 lige SJEVER i učesnika u kvalifikacijama za popunu A1 lige ekipu “Grafičara” iz Ludbrega. Samim ulaskom u finale već je ostvaren jako lijep rezultat, ali sam početak utakmice je pokazao da se Belišćani ne misle zaustaviti na tome i dobrom igrom uspjevaju napraviti 10-tak poena prednosti. Umor i “tanka klupa” učinili su svoje pa se na veliki odmor odlazi sa minusom od 7 poena razlike. U drugom poluvremenu raspoloženi Marko Soldo održava Belišćane na životu sa nekoliko dalekometnih šuteva i nakon što je trener Katalenić odlučio kapetana Kristijana Prgleja izvaditi iz igre zbog vidnog umora svi u dvorani su pomislili kako je pitanje pobjednika riješeno, ali Belišćani nisu tako mislili. U njima kao da se probudio neki inat i velikom željom i borbenošću vrlo brzo su od -10 poena zaostatka došli u egal rezultat. Do kraja smo gledali utakmicu bez obrana gdje je prednjačio, i izluđivao, zagrepčane Marko Soldo sa 41 postignutim poenom (od čega 10 trica) i kada su mu se pridružili braća Gradinjan i Marko Mikulić “studentima” nije bilo spasa. Od 10 poena zaostatka iz treće četvrtine za desetak minuta uspjeli su doći do prednosti od 9 poena kada su “Vernovci” pokušali još nešto napraviti sa presingom po cijelom terenu gdje su uspjeli doći na samo 3 poena zaostatka, ali kad je, uvjerljivo najbolji igrač finala, Marko Soldo pogodio oba slobodna bacanja 10 sekundi do kraja slavlje je moglo početi. Na kraju treba čestitati igračima na velikom uspjehu, a pogotovo na velikoj volji i borbenosti u obje utakmice.