Seniori prosuli domaće bodove protiv Županje

Pomalo neočekivani poraz doživjeli su naši seniori u domaćoj utakmici protiv Županje.

DRUGA LIGA ISTOK, 11.KOLO:

Belišće-Županja 53:55 (10:9, 18:15, 17:16, 8:15)

Četvrti poraz u sezoni, a treći na domaćem terenu, doživjeli su naši košarkaši u jednoj skromnoj utakmici, gotovo pa svih aktera ovog susreta.

Gledajući prvo poluvrijeme obični gledatelj na tribini sigurno se zapitao tko je gori na terenu: obje ekipe ili suđenje. Pogledom na rezultat prve četvrtine (10:9), sve postaje puno jasnije. Vidjelo se od samog starta da će ovo biti jedna skromna utakmica, debelo ispod prosjeka drugoligaških utakmica, no sve skupa na Istoku je u posljednjih nekoliko sezona u debelom padu. Uz samu igru aktera na terenu, niti suci se nisu proslavili, nekim svojim, u najmanju ruku, čudnim kriterijem i odlkama, no hvala Bogu, one nisu na kraju utjecale na rezultat.

Naša se ekipa razbudila tek u drugom poluvremenu, posebno u trećoj četvrtini, kada je pobjegla gostima na dvoznamenkastu prednost i u tim trenucima ništa nije upućivalo da bi se utakmica mogla izgubiti. Gosti su se mučili sa vanjskim šutom, ali mora se priznati, non stop su bili “tu negdje” i puhali za vratom povremenim bljeskovima.

U posljednjoj četvrtini naši su momci posustali u napadu, ostali bez ideje i rješenja, a mora se priznati i da je malo popustila koncentracija u obrani i praktički dobivena utakmica, u posljednjim minutama se pretvorila u dramu. Imali smo u 36.minuti +9, no uspjeli smo sve prosuti.

Gosti su se sa nekoliko uspješno realiziranih napada vratili u egal, naši dečki ostali bez goriva u napadu, ali i prilike da uopće dođu do pozicije da ubace loptu u koš i gosti su na 53:49 iz svog napada ubacili prvo tri poena (dvica i dodatno bacanje). Naš napad tada ponovno nije bio dobar, niti je donio poene vrijedne pobjede pa je gostima ostalo vrijeme taman za pobjednički napad, u kojem se pet sekundi prije kraja najbolje snašao Bruno Bilić, koji je iz kuta ubacio tricu za 53:55. U našem posljednjem napadu, lopta je došla do Ive Vincetića, čiji se šut za dva poena malo nećkao po obruču, a na kraju ipak izašao van obruča i gosti su imali razloga za slavlje.

Za vikend slijedi gostovanje u Borovu, kod ekipe koja je našim momcima nanijela poraz u prvom dijelu prvenstva na našem parketu.