Seniori treći na turniru u Pazinu

TEAM BUILDING USPJEŠNO ODRAĐEN

Naši su seniori proteklog vikenda boravili na turniru u Pazinu, na kojem je osim naše ekipe, sudjelovao domaćin Pazin te dva prvoligaša, Kvarner i Pula.

Naši su momci u Pazin otputovali bez petorice igrača, nedostajali su David Đolić, Ante Soldo, Mislav Nađ, Nikola Mikulić i Filip Zgonjanin pa je roster popunjen igranjem Gorana Vidakovića.

U takvom sastavu i nakon šest sati puta, u petak u 20 sati dočekao ih je domaćin Pazin. Početak i nije bio pretjerano obečavajući, no s obzirom na put i sve okolnosti, bilo je za očekivati umor od svega. Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvo domaćin 39:34, no onda je u trećoj četvrtini uslijedio naš “Blitzkreig” pa smo treću četvrtinu dobili uvjerljivo 27:5 i tako si trasirali put ka pobjedi. Do kraja utakmice naša je ekipa održavala stečeno vodstvo i na kraju došla do pobjede.

PAZIN-BELIŠĆE 73:80 (20:19, 19:15, 5:27, 29:19)
PAZIN: Tomac 2, Kovačić, Zajc 18, Ferenčić 12, Ančić, Erik 4, Dojkić 30, Ivančić, Levak 4, Krulčić 2
BELIŠĆE: Mikulić 2, Kaptalan, Ament 4, Cerjak 17, Vidaković, Weber 3, Blažević 18, Preglej 9, Boras 9, Inić, Šarić 18

Subota je donijela susret sa prvoligašem Pulom. Iako smo odlično otvorili susret, u drugoj minuti težu ozljedu zaradio je Zvonimir Blažević, koji je dobio udarac ispod oka i okrvavljen završio u Puli u bolnici na šivanju. Već načeti umorom, naši su momci nekako izdržali prvo poluvrijeme i parirali favoriziranom protivniku, no u trećoj četvrtini dogodio se pad koncentracije, a i snage i Pula je pobjegla na visoku razliku i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Pred kraj utakmice ozljedu zgloba zaradio je i Luka Šarić i kao da se našim pehovima nije nazirao kraj.

PULA 1981-BELIŠĆE 86:61 (19:14, 22:18, 26:5, 19:23)
PULA: Klepo 6, Gustovarac 10, Bilalović 6, Guštin 16, Vučinić 2, Ostojić 18, Šibenik 8, Fabijanić 2, Travica 4, Maurović 8, Elez 6
BELIŠĆE: Mikulić 2, Kaptalan, Ament 2, Cerjak 4, Vidaković 4, Weber 6, Blažević 3, Preglej 8, Boras 11, Inić, Šarić 20

Posljednjeg dana, u nedjelju, odigrali su momci utakmicu protiv Kvarnera, novog prvoligaša. Bez Blaževića i Šarića, bilo je teško za očekivati jači otpor, no unatoč tome, ostatak ekipe je odigrao krajnje borbeno i iznad očekivanja pa smo na poluvrijeme otišli sa vodstvom te natjerali protivnika na dodatni angažman u nastavku utakmice. U trećoj četvrtini nas je nažalost sustigao umor, no bili smo konkurentni sve do pet minuta prije kraja utakmice. Riječani su tada pobjegli na desetak poenaa razlike i tako riješili pitanje pobjednika.

KVARNER 2010-BELIŠĆE 74:57 (21:12, 10:20, 25:14, 18:11)
KVARNER: Delpin 15, Smojver, Jashari 14, Furlan 14, Jandrijev 3, Krstinić 10, Atelj 8, Krulčić 5, Baćac-Simper, Smoković 3
BELIŠĆE: Mikulić, Kaptalan, Ament 7, Cerjak 9, Vidaković 5, Weber, Blažević, Preglej 16, Boras 14, Inić 6, Šarić.

S obzirom na izostanke, tri utakmice u manje od 40 sati i veliku dozu umora, iz Pazina se ekipa vratila zadovoljna. Team building, kao jedan od ciljeva ovog putovanja, je odrađen. Zaradili smo nažalost neke nove ozljede, no veseli podatak da smo pokazali da i takvi možemo parirati momčadima iz višeg ranga, a da smo odigrali vrlo dobar turnir svjedoči i podatak da je naš Juraj Boras proglašen za najboljeg igrača turnira! Bravo Boško!

Ono što nam slijedi je Kup utakmica u srijedu u Belišću protiv KA Osijek, u 20 sati. Nadamo se oporavku i povratku ozlijeđenih igrača te prolasku u finale Kupa regije Istok!