Sezona otvorena pobjedom u Vinkovcima

Naši su seniori pobjedom otvorili novu sezonu 2020./2021.

Vinkovci su za našu ekipu uvijek bili nezgodno gostovanje, no kao i posljednjih nekoliko sezona vratila se ekipa kući sa punim plijenom.

VINKOVCI-BELIŠĆE 65:71 (16:25, 15:16, 18:13, 16:16)

(Peraica 16, Cindrić 15 / Šarić 21, Boras 17)

VINKOVCI: Pezer 6, Ostović, Peraica 16, Panić, Cindrić 15, Kentržinski 7, Prša 11, Jukić, Lučić, Vujeva, Ramljak 4, Čorić 6

BELIŠĆE: V.Mikulić, Nađ 8, Ament, N.Mikulić, Weber, Preglej 8, Zgonjanin 2, Đolić 7, Šarić 21, Cerjak 8, Boras 17

Taman kada smo pomislili da je ozljedama kraj, u petak se na treningu ozlijedio Zvonimir Blažević, koji nije ni otputovao u Vinkovce. Ipak, ekipa je i bez njega uspjela doći do pobjede.

Bolje su naši momci otvorili utakmicu od domaćina i pokazali raspoloženost u napadu, postigli 25 poena i imali +9 nakon prvih deset minuta. Kontroliranom igrom držali smo desetak poena predonosti sve do poluvremena i imali +10 prije odlaska na veliki odmor.

Mali pad koncentracije u trećoj četvrtini domaćin je znao kazniti te približiti rezultatski pa smo ubilježili izjednačenje rezultata 55:55, no onda su naši momci malo zbili redove, zaigrali puno bolje u napadu i pobjegli na nedostižnu razliku te tako došli do pobjede.

Luka Šarić je bio naš najbolji strijelac sa 21 poenom, a Juraj Boras je dodao 17.

U slijedećem, 2.kolu, našu ekipu čeka domaći susret protiv ekipe Borova, a utakmica je na rasporedu u subotu, 31.10. u 19 sati.