Tri pobjede i jedan poraz

POŽEGA-BELIŠĆE 59:68 (14:9,16:26,23:20,6:13)

Vrijednu pobjedu ostvarili su naši košarkaši u susretu u nedjelju. Iako su nešto lošije ušli u utakmicu, odličnom drugom četvrtinom potpuno su anulirali prednost domaćina i na poluvrijeme otišli sa plusom. Zonskim su presingom onemogućili domaćima da razviju svoju igru, a napad je proradio i prednost domaćina polako se topila. U tom periodu Domagoj Cerjak odlično je čuvao najboljeg domaćeg igrača Hercega, koji je postigao samo 3 poena i vrlo brzo skupio 3 osobne greške.
Drugo poluvrijeme naša je ekipa otvorila odlično te vrlo brzo stvorila prednost od 15-ak poena, ali sa nekoliko grešaka u napadu i izgubljenih lopti, sasvim nepotrebno domaćinu dala šansu da se vrati u igru. Trener Katalenić iz igre je izvadio umornog Mikulića i tu je počeo pad u igri. Domaćin je u svega nekoliko minuta iz minusa došao do potpunog egala i bilo je vidljivo da našu ekipu čeka velika muka do kraja utakmice. Mikulić se u zadnjoj četvrtini vratio u igru i stvari su polako dolazile na svoje, dok je domaća ekipa ostala bez snage i ideje, a crveni su kontroliranom igrom do kraja sačuvali prednost stečenu nekoliko minuta prije kraja, a rezultat takve igre je nešto manji broj koševa u zadnjih deset minuta.
Kod domaćih najviše poena postigli su Ćališ 19 i Štivičić 15, a u našoj ekipi Marko Mikulić bio je odličan sa 38 poena, Damjan Blažević postigao je 7, a Matija Ljutak i Domagoj Cerjak po 6.
Crvene u subotu očekuje derbi u našoj dvorani protiv ekipe Vukovara. Biti će to prilika da se belišćani revanširaju gostima za poraz iz prvog dijela i pobjedom vrate u borbu za sami vrh tablice.

POŽEGA: Gorjanac, L. Grgurić 3, Ševkušić 6, Rich, Lukačević, Ćališ 19, Herceg 3, Štivičić 15, Abramović 5, Kojanović 5, Jozić 3, K.Grgurić
BELIŠĆE: Soldo, Z.Blažević, Petovari, Cerjak 6, Vidaković, D.Blažević 7, Nađ 5, Funtak 4, Mikulić 38, Ljutak 6, T.Gradinjan, N.Gradinjan 2.

KK Bel_PocetniciNakon što su školarci odigrali svoju utakmicu, u nedjelju su ostale kategorije odradile svoje obaveze.

Početnici su nažalost poraženi na domaćem terenu od Borova 55:66. Poene su postigli Štokić 21, Weber 14, Ament 12 i Gurdon 8.

Kadeti su ostvarili pobjedu protiv Vrijednosnica 78: 62.

kkValsenB1 ligaši svoju su utakmicu odradili jučer, protiv druge ekipe Borova i ostvarili pobjedu 107:76.

N.Gradinjan 36, Cerjak 10, Vuković 16, T.Gradinjan 23, Nađ 16, Vezmarović 6 još su igrali Petovari, Blažević, Perković, Inić.

POČETNICI: Belišće-Borovo 55:66

KADETI: Belišće-VROS 78:62

B1:Valpovo-Borovo 107:76

A2:Požega-Belišće 59:68