Turnir u Pazinu je poslužio za dodatno uigravanje ekipe pred Kup utakmice

Seniori su za vikend gostovali u Pazinu, na trodnevnom turniru i kući se vratili sa osvojenim drugim mjestom.

Sada vće tradicionalni turnir u Pazinu naša je ekipa posjetila prošlog vikenda, gdje se od petka do nedjelje igrao međunarodni turnir, sa 4 ekipe. Uz domaćina i našu ekipu, tu su bile još dvije ekipe iz Slovenije: prvoligaš Ljubljana te drugoligaš Leone Ajdovščina.

POBJEDA NAD DOMAĆINOM NA OTVARANJU TURNIRA

Prvog dana turnira, naša se ekipa susrela sa domaćinom Pazinom. Iako umorni od puta i teških nogu, naši su momci dobro otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini pokazali dobru preciznost i koncentraciju te imali vodstvo 20:7. Uslijedio je mali pad u igri u drugoj četvrtini, kada se domaća ekipa razigrala te postala opasna u napadu i tu smo imali malih problema, no na poluvremenu smo ipak imali i dalje vodstvo.

Drugo poluvrijeme, točnije treću četvrtinu, domaćin je otvorio zonskom obranom, što nam je zadavalo dosta problema u napadu, čemu i svjedoči samo 9 ubačenih poena za deset minuta. I tu je utakmica polako dobivala predznak neizvjenosti, sve do samog kraja. Uspjeli smo se izvući i iz minusa od pet poena, ući u završnicu u egalu i 30-ak sekundi prije kraja, u našem pretposljednjem napadu, kod vodstva domaće ekipe 72:71, Domagoj Cerjak je zabio tricu za vodstvo naše ekipe 72:74. U slijedećem napadu, domaćin nije uspio doći do koša, kao ni mi u našem i domaćin je neočekivano dobio priliku za posljednji šut, koji je, na sreću, blokirao Zvonimir Blažević i došli smo do pobjede.

PAZIN-BELIŠĆE 72:74 (7:20, 26:26, 24:9, 15:19)

BELIŠĆE: Maravić 2, Weber 2, Kaptalan 2, Blažević 17, Preglej, Funtak 15, Šarić 9, Cerjak 16, Boras 11

DRUGA POBJEDA STIGLA PROTIV SLOVENSKOG DRUGOLIGAŠA

U drugoj utakmici na turniru namjerili smo se na klub iz Slovenije, koji je u našem rangu. Jedna čvrsta i prava muška utakmica, ponudila je vrlo dobru igru naše ekipe, koja je znala odgovoriti na agresvinu igru protivnika, koji je fizički bio odlično pripremljen. Nakon dobre prve četvrtine (19:24), uslijedila je neizvjesna druga, no naši su momci kontrolirali rezultat te smo na veliki odmor otišli sa vodstvom 40:44.

Treća četvrtina se pokazala kao ključna, kroz koju su momci trasirali put do pobjede. Odlična igra u obrani rezultirala je sa samo 12 poena protivnika i tu smo “pobjegli” na +13 te smo tu prednost sačuvali do kraja utakmice, za drugu pobjedu i plasman u finale.

LEONE AJDOVŠČINA-BELIŠĆE 74:82 (19:24, 21:20, 12:21, 22:17)

BELIŠĆE: Maravić, Preglej 3, Weber 4, Kaptalan, Blažević 11, Cerjak 17, Boras 14, Funtak 16, Šarić 17

FINALE I PRVOLIGAŠ IPAK PREVELIK ZALOGAJ ZA NAŠE UMORNE IGRAČE

Treća utakmica u tri dana te druga u manje od 24 sata, učinile su svoje. Uz sve to, na drugoj strani našao se prvoligaški klub, koji je već na startu utakmice pokazao više energije i koncentracije. Vidjelo se na našim igračima da ih je sustigao umor od dvije zahtjevne prošle utakmice pa su gosti već nakon prve četvrtine imali +12 (17:29). Ipak, nešto bolju igru vidjeli smo od naših momaka u drugoj četvrtini pa smo se malo rezultatski približili, nakon što je napad proradio i ubacili smo u tom periodu 23 poena, no ipak se na poluvrijeme otišlo sa +10 za protivnika.

U drugom poluvremenu gledali smo nešto slabiju igru sa obje strane, umor je bio sve prisutniji kod obje ekipe, ali se tu i dalje bolje snalazila momčad Ljubljane. Ipak, naši su momci u jednom trenutku posljednje četvrtine uspjeli doći na -8, što je bilo najbliže, ali nekoliko grešaka u napadu i obrani, su ipak odveli goste na novu dvoznamenkastu prednost i na kraju, nerealno veliku rezultatsku pobjedu.

BELIŠĆE-LJUBLJANA 69:88 (17:29, 23:21, 12:17, 17:21)

BELIŠĆE: Maravić 5, Weber, Kaptalan 1, Blažević 12, Preglej 6, Funtak 7, Šarić 12, Cerjak 10, Boras 16.

Sve u svemu, jedan odličan turnir za našu ekipu i dobra priprema za Kup utakmice koje slijede. Treba reći da su turnir propustili David Đolić (poslovne obaveze), Dario Ament i Mislav Nađ (ozljede, ali su bili dio ekipe) te Nikola Mikulić (bolest) pa i tu možemo tražiti razloge poraza. Ono što raduje je dobro odrađen “team building”, u kojem se ekipa dodatno zbližila te podatak da nije bilo ozbiljnijih problema sa ozljedama, s obzirom na gust raspored utakmica i puta. Također treba reći da su i mlađi igrači dobro reagirali na zahtjeve trenera, priliku su dobili u sve tri utakmice, tako da će i njima ovo biti dodatan podstreh za nastavak treninga.

Sa ekipom su u Pazin išli i dopredsjednik kluba, Dalibor Perković te koordinator svih selekcija Goran Vidaković. Želimo se ovim putem još jednom zahvaliti domaćinu na odličnoj organizaciji i gostoprimstvu.