U uvertiri prije Cibone, Belišćani zaledili Đakovčane na -47!

Damir_Markota
Veliku pobjedu zasjenila teška ozljeda Damira Markote.

Odličnu uvertiru za sutrašnju utakmicu protiv Cibone imali su košarkaši Belišća u subotu protiv ekipe Đakova, koju su deklasirali sa nevjerojatnih 47 razlike.

Odlično su crveni otvorili utakmicu, gotovo sve što su uputili prema košu tamo je i završilo pa je rezultat vrlo brzo bio 26:6, no tada kao da su se crveni opustili i gosti su se vrlo brzo sa nekoliko trica vratili u utakmicu, a sredinom druge četvrtine došli na 36:36, no do poluvremena crveni su ipak uspijeli sačuvati prednost. Gosti u tim trenucima zaredali 8 trica i činilo se da bi utakmica mogla biti potpuno neizvjesna u nastavku.
Drugo poluvrijeme domaći su otvorili puno bolje od prvog poluvremena, dok su gosti malo po malo ostajali bez snage što su Belišćani iskoristili. Konsolidirali su obranu, a napad je funkcionirao odlično i na kraju treće dionice gosti su bili u zaostatku od minus 19. Gosti nisu imali previše raspoloženih igrača, što se osjetilo pogotovo u nastavku, dok je kod Belišća već standardna četvorka Preglej-Markota-Vidaković-Mikulić, funkcionirala odlično. Damir Markota potpuno je izolirao gostujućeg najboljeg igrača i prvog strijelca lige Hrkača, kojeg je ostavio na 6 poena.
Zadnju četvrtinu oba trenera iskoristila su kako bi dali priliku igračima koji manje igraju i u toj situaciji bolje su se snašli domaći igrači, koji su potpuno deklasirali goste i zadnja četvrtina završila je nevjerojatnih 33:5. Domaći su igrači Đakovu dozvolili samo 15 poena u drugom poluvremenu, tako da je drugo poluvrijeme završilo rezultatom 57:15 u korist Belišća. Odličnu večer pokvarila je teška ozljeda Damira Markote 3. minute prije kraja, kada mu je u jednoj akciji puknula ahilova tetiva i od tog trena sama utakmica i rezultat pali su u drugi plan. Damiru želimo što brži oporavak i povratak na košarkaške terene. A valja napomenuti kako Damir nije propustio niti jednu utakmicu još od davne 1993., a vjerujemo da time drži rekord koji će teško netko srušiti.
Belišćani su ovom pobjedom ostali u igri za prvo mjesto, a utakmicu sezone odigrati će ovaj vikend u Požegi. Pobjednik te utakmice, vrlo vjerojatno, biti će prvak i sudionik kvalifikacija.
U ovoj utakmici Belišćane je predvodio Kristijan Preglej sa 29 poena, Marko Mikulić dodao je 19, Goran Vidaković 11, dok su Damir Markota i Zvonimir Blažević postigli po 10 poena. Kod gostiju Miron Češkić postigao je 20 poena, a Marjan Petrović 15.

BELIŠĆE-ĐAKOVO 99:52 (26:14, 16:23, 24:10, 33:5)

BELIŠĆE: Soldo 7, Blažević 10, N.Gradinjan 7, Petovari, Vidaković 11, Blažević 4, Markota 10, Mikulić 19, Preglej 29, Vezmarović, Funtak, T.Gradinjan 2
ĐAKOVO: Budimir 2, Marjanović, Hajduković 2, Matej Češkić 8, Petrović 15, Mihovil Češkić, Hrkač 5, Tomić, Miron Češkić 20, Raguž, Jurić.