Vinkovci-Belišće 68:73

1kolo21.kolo: VINKOVCI-BELIŠĆE 68:73 (14:24,19:13,17:16,18:20)

Prvo pa muško, reklo bi se nakon uvodne pobjede na otvaranju nove sezone. Crveni su prošli neokrznuti kraj Bosuta, u jednoj vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici.
Odličan početak i zaliha od 10 poena na kraju prve četvrtine trebale su biti zalog za ostatak utakmice, ali mladi i uporni domaćini nisu se baš složili sa time i malo po malo, rezultatski minus smanjivali su do, za njih, prihvatljivih minus 4 do poluvremena. Treba naglasiti da su u jednoj sasvim mirnoj i bez incidenta utakmici, suci već do poluvremena dosudili nevjerojatnih 29 prekršaja za obje ekipe, što je utakmicu potpuno otupilo. Gotovo je bilo nemoguće spojiti dvije akcije na obje strane, a da se suci nisu javili i prekidali igru. Sasvim nepotrebno sjeckanje igre u nekim trenucima, bili su pokazatelj da su izgubili osjećaj za igru, ali unatoč tome, igrači obje ekipe pokazale su vrlo dobru igru, s obzirom na prvu službenu utakmicu nove sezone.
Nakon odlične prve četvrtine, crveni nisu uspjeli domaćinu pobjeći na zaostatak koji bi ih mirno doveo do završnice utakmice pa je tako posljednja četvrtina bila poslastica za gledatelje, jer su se vodstva izmjenjivala u nekoliko navrata, a na samo dvije minute do kraja, domaćin je poveo prvi puta 68:66. Činilo se tada da crvenima predstoji nemoguće, okrenuti rezultat u svoju korist. Kada se i uzeo u obzir i izlazak nekoliko glavnih igrača sa obje strane zbog 5 prekršaja, bilo je jasno da će iskustvo presuditi. Tada se, kao i u većem dijelu utakmice, ukazao Kristijan Preglej i sa 6 vezanih poena, potpuno okrenuo utakmicu na stranu Belišća. Odličnom obranom posljednje dvije minute, crveni nisu dopustili domaćinu da se vrati u utakmicu, čak što više, nisu postigli niti jednog poena, da bi Marko Soldo jednim bacanjem potvrdio konačnu pobjedu 68:73. Vinkovčani mogu sigurno žaliti za pobjedom, s obzirom da su imali vodstvo na samom kraju utakmice, ali kako zbog izlazaka važnih igrača iz igre zbog prekršaja, tako i dijelom zbog neiskustva, jer radi se o jednoj vrlo mladoj ekipi, na kojoj će, pogotovo u Vinkovcima, mnogi polomiti zube. Crveni su preko svojih iskusnih igrača okrenuli utakmicu onda kada je to najviše trebalo i time pokazali karakter. Kristijan Preglej bio je enigma za domaće igrače, koji su se doslovno cijelu utakmicu izmjenjivali u obrani na njemu, ali bezuspješno.
Semafor je na kraju svijetlio u Božićnom duhu, lampice za prekršaje bile su upaljene na nevjerojatnih 58 mjesta, sasvim nepotrebno.
Domaću ekipu predvodili su Pezer sa 19 i igrač zaštićenog godišta, odlični Bruno Čorić sa 15 poena. Kod Belišća, već spomenuti Kristijan Preglej postigao je 26 poena, a Marko Mikulić 14.

VINKOVCI: Pezer 19, B. Ćorić 15, Primorac 9, Škof 8, Kentržinski 7, Peraica 6, Čorkalo 2, Ostović 2, Domagoj Ćorić, Širić, Tikvić
BELIŠĆE: Soldo 8, Z.Blažević 7, Cerjak, T.Gradinjan, Vidaković 8, Ljutak, D.Blažević 2, M.Mikulić 14, Vezmarović 4, Funtak 8, Nađ, Preglej 26.

Slijedeću utakmicu Belišće igra u subotu u 19 sati na domaćem terenu protiv ekipe Borova.