Belišće-Vukovar 75:69

10

BELIŠĆE-VUKOVAR 75:69 (19:13,17:21,18:15,21:20)

Vrlo vrijednu pobjedu ostvarili su crveni jučer u svojoj dvorani. Reklo bi se ubili su dvije muhe jednim udarcem. Naime, pobjedom protiv konkurenta za, trenutno, drugo mjesto, u eventualnom raspletu da belišćani dijele drugo mjesto sa vukovarcima, naša bi ekipa bila ispred njih zbog pobjede ostvarene jučer od šest koševa razlike.
Crveni su bolje otvorili utakmicu, brzom igrom, dobrom obranom i kontrama odvojili su se već na početku na 5-6 razlike, koliko je i završila prva četvrtina. Uporni Vukovarci su preko Raiča, Katavića i Kovačevića uspijeli smanjiti prednost naše ekipe, koja nije uspjela zadržati koncentraciju i dobru igru do kraja poluvremena i na veliki odmor otišlo se sa samo +2 u korist naše ekipe. Drugo poluvrijeme naša je ekipa bolje otvorila, ali nikako nisu uspjevali značajnije se odvojiti i osigurati si dovoljnu koša razliku za miran završetak utakmice. Dodatni peh gostima stvorila je peta osobna njihovog do tada najboljeg igrača Raiča i bilo je za očekivati da će belišćani iskoristiti gostujući hendikep. No, to baš i nije bilo tako, pošto su uporni gosti sa nekoliko pogođenih trica sami sebe držali u igri do samoga kraja. No, tada se u zadnjim minutama igre ukazao Toni Gradinjan, koji je sa tri trice i dva ulaza pod koš, doslovno sam riješio utakmicu i donio našoj ekipi vrijednu pobjedu. Crvenima je ostalo samo da pokušaju održati koš zalihu dovoljnu da pobjeda dobije na dodatnoj važnosti, što su i na kraju uspjeli. Tricom u zadnjem napadu vukovarci su se uspjeli primaknuti samo na šest poea zaostatka, što je zapravo bilo dovoljno našoj ekipi.
Titulu najboljeg igrača utakmice definitvno nosi Toni Gradinjan, koji je svojim individualnim potezima riješio pobjednika. Toni je postigao 17 poena i Marko Mikulić 20 kod domaćina, a u redovima gostiju Kovačević 18, Buljubašić 17 i Raič 16 poena.

Očekivano izjednačena utakmica dvije podjednake momčadi. Mi smo po meni odigrali jednu od boljih utakmica ove sezone i mislim ipak zasluženo slavili. Odlično smo unišli u utakmicu, poveli 11-1 a onda se oni sa 3 uzastopne trice se vraćaju u egal. Do kraja je bilo napeto, ali je u završnici Toni Gradinjan zabio isto tako 3 trice i odlučio utakmicu. Uz njega standardno odlično ove godine igra Marko Mikulić, on je u odličnoj formi konstantno. Od gostiju odlični su bili Rajić i Katavić, s tim da se utakmica možda i prelomila kada je 8 minuta prije kraja  Rajić zaradio 5. osobnu – rekao je Antun Katalenić, trener KK Belišća za sportalo.hr.

Puno toga na tablici biti će jasnije još večeras, nakon derbi utakmice u Borovu, gdje domaćin dočekuje Đakovo. Ostaje nam pet izuzetno zanimljivih utakmica do kraja prvenstva, a naša ekipa u tim utakmicama ima dvije domaće utakmice i tri gostovanja, a prvo slijedeće je za vikend na neugodnom terenu u Novoj Gradišci.

BELIŠĆE: Cerjak 2, Z.Blažević 8, N.Gradinjan, T.Gradinjan 17, Vidaković 2, D.Blažević 9, Soldo, Mikulić 20, Preglej 6, Nađ 9, Funtak, Ljutak 2
VUKOVAR: Raič 16, Kajba 6, Rajković, M.Katavić 5, Mojziš, Čalušić, Buljubašić 17, Matijević, Kovačević 18, D.Katavić 7.